Reklam
Reklam

“İYİLEŞTİRECEKLER Mİ YOKSA DAHA MI KÖTÜ EDECEKLER?”

“İYİLEŞTİRECEKLER Mİ YOKSA DAHA MI KÖTÜ EDECEKLER?”
  • 29.09.2021
Reklam

Keşan Devlet Hastanesinde yaptırdığı COVID-19 testi sonucu pozitif çıkan bir hastaya, tarihi geçmiş ilaç verildiği iddia edildi.

Konuyla ilgili sitemize ulaşan hasta yakını, ilacın son kullanma tarihini de göstererek, hem Sağlık Bakanlığına hem de CİMER’e şikayette bulunacağını kaydetti.

Eşinin 27 Eylül 2021 tarihinde yaptırdığı COVID-19 testinin pozitif çıktığını ve evde tedavi görmek üzere karantinaya alındığını kaydeden kişi, “Eşime aynı gün kullanması için ilaç getirdiler. İlacın arkısında yapıştırılan bir kağıtta “T.C. Sağlık Bakanlığı malıdır, Satılamaz” ibaresi ile Son Kull. Ta.: 12/2022” yazıyordu. Kağıt sonradan yapıştırılma gibi geldi ve yapıştırıldığı bölgeden çıkarınca, ilacın son kullanma tarihinin 23/07/2021 olduğunu gördük. Yani son kullanma tarihinin üzerinden 2 aydan fazla bir süre geçmişti.” dedi.

Bu durumla karşılaştıklarında ilacı kullanmaya tedirgin olduklarını belirten hastanın eşi, “Son kullanma tarihi geçmiş bir ilacı nasıl hastanın iyileşmesi için verebilirler? İyileştirecekler mi yoksa daha mı kötü edecekler? Bu tedavi etmek midir yoksa insan sağlığı ile oynamak mıdır? İnsan hayatı bu kadar mı ucuz? Bizler eğer son kullanma tarihi geçen bir gıda maddesi varsa onu atıyoruz ve kullanmıyoruz. Tüm ürünlerde de son kullanma tarihi bu nedenle belirtilir. Peki COVID-19 hastasına, tarihi geçen bir COVID-19 tedavi ilacı nasıl verilir? Bu bir skandaldır ve insan hayatının hiçe sayıldığı bu durum karşısında yetkililer harekete geçmelidir. Buradan Sağlık Bakanımıza sesleniyoruz ve ilgili bakanlığın adıyla bu ilacın nasıl tedavi için verilebildiğini soruyoruz.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ