Reklam
Reklam

İZZETİYELİ KADINLAR,EDİRNE’Yİ DE ZİYARET ETTİ

İZZETİYELİ KADINLAR,EDİRNE’Yİ DE ZİYARET ETTİ
  • 04.11.2019
Reklam

İzzetiye Mahallesi’nde ikamet eden kadınlar,  3 Kasım 2019 Pazar günü, “Kırsal Turizm Yolcuğu” kapsamında Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) iş birliğinde Edirne’de ziyaretlerde bulundu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO personeli Seda Havale ve İzzetiye Mahallesi Muhtarı Erdoğan Karaca ile 62 kadın, Edirne’de kadınlar tarafından kurulan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırsalın Doğal Köy Pazarı’nı ziyaret ederek, inceleme yaptı.

Saat 10.00 sıralarında Edirne’ye gelen Keşanlı heyet, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne TSO İl Kadın Girişimciler İcra Komite Başkanı Elmas Aslan ve kadın girişimciler tarafından karşılandı.

Burada konuşan Mustafa Helvacıoğlu, gerçekleştirilen ortak organizasyonların önemine vurgu yaparak, “Edirne’de bu işi başardılar. Bir başarı hikayesi yazılıyor. Önemli bir iş. Biz de çıktığımız bu yolda sonuca gideceğiz. 19 Kasım’da Keşan’ımızın kurtuluş bayramında, Kurtuluş Caddesi’nde İzzetiyeli kadınlarımız ile ilk pazarımızı kuracağız. Daha sonrada her Pazar İzzetiye Mahallesi’nde tezgah açacağız. Önce pazar ile başlayacağız ve ilerleyeceğiz. Gerçekten çok iyi diyaloglarımız var. Girişimci olmaya yola çıktık. Saros Körfezi’ne ve inanç turizmi kapsamında gelen turist sayısı çok fazla. Bu nedenle ekonomimize artı katmalıyız. Bir bütün olursa Edirne olacağız. Bu işi hep birlikte başaracağız. El ele tutuşacağız, omuz omuza olacağız ve bu işi başaracağız. Bir kritik yapacağız.” dedi.

Helvacıoğlu’nun ardından söz alan Aslan, “Mustafa başkanın yanındayız. Kendisi ile ilerliyorsanız her zaman bir adım öndesiniz. El emeğinin her zaman yanında olmuştur. Sizin yanınızdayız. Biz de bu aşamaya gelene kadar çok zor bir yolda yürüdük. Bu işe 15 kadınımız ile başladık. Bugün geldiğimiz nokta çok daha iyi. Bizim bu pazarı oluşturmaktaki en büyük amacımız köyden şehre göçü önlemekti. Şu anda 140 kadın tezgah açıyor. 583 kişi ise tezgah açabilmek için sırada bekliyor. Başladığımız günden bu yana gelirleri çok arttı. Çok emek var ve doğru insanlarla yola çıkmışsınız, pes etmeyin. Çıktığınız yolda yürümeye devam eden. Mustafa Başkanım yanınızda ise yarı yolda kalmazsınız. Kadının olduğu yerde bereket vardır. Biz de Edirne olarak sizin yanınızdayız. Gönüllüyüz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra İzzetiyeli kadınlar, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırsalın Doğal Köy Pazarı’nı ziyaret

ederek, pazarda tezgah açan kadınlar görüş alışverişinde bulundu.

Keşanlı heyet gezi kapsamında Selimiye Camisi, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi ve Lozan Anıtı’nı ziyaret etti.

İzzetiyeli kadınlar ise gezi nedeniyle şunları söyledi: “Pazar günü açılan bir pazar var, oraya geldik. Bizim için güzel bir ziyaret oldu. Yapılan çalışmaları yerinde gördük. İlham aldık, kendi ürettiklerini satıyorlar. Bu ziyaretten çok memnun kaldık, beğendik. Belediye Başkanımıza bu geziyi düzenlediği için çok teşekkür ederiz. Başkanımız bizi Bursa’ya getirdi, Edirne’ye getirdi. Kendisinden Allah razı olsun. Bu ziyaretlerden dolayı çok memnunuz.”

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ