Reklam
Reklam

KARAGÖZ: “ARTIK ADALETE İNANMAK VE GÜVENMEK İSTİYORUZ”

KARAGÖZ: “ARTIK ADALETE İNANMAK VE GÜVENMEK İSTİYORUZ”
  • 12.04.2022
Reklam

Belkoop karşısında bulunan ve Yeni Mahalle sakinleri tarafından davalık olan taş ocağında, patlatma yapıldığı iddiasında bulunuldu.

Konuyla ilgili olarak dün akşam saatlerinde taş ocağı önünde basın açıklaması yapıldı.

Açıklamaya; CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz ve Keşan Kent Çevre Ekoloji Platformu üyeleri katıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Karagöz, taş ocağında saat 16.05 sıralarında patlatma yapıldığına dair görgü tanıklarının olduğunu ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin de patlatmanın ardından taş ocağında tutanak tuttuğunu söyledi.

21 Aralık 2021 tarihinden beri mahalle sakinleri olarak taş ocağına tepki gösterildiğini belirten Hasan Karagöz, proje tanıtım dosyasında ‘Hiçbir şekilde patlatma yapılmayacak.’ ibaresi yazıldığını ancak buna rağmen patlatma yapıldığını belirtti.

“YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Proje tanıtım dosyasındaki taahhüde uyulmadığı takdirde faaliyetin hemen durdurulması gerektiğini savunan Karagöz, “Artık adalete inanmak ve güvenmek istiyoruz. Devlet kurumlarının işleyişlerine güvenmek istiyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Buna ardık <Dur!> denilmelidir.” dedi.

GAYTANCIOĞLU: “TÜRKİYE’DE HUKUK DURMUŞTUR”

Konuyla ilgili olarak konuşan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da “Türkiye’de hukuk durmuştur, adalet herkese lazım diyoruz ve adalet herkese lazım. FSRU Limanı yapılmamış olsaydı ve bu konuda hukuk işlemiş olsaydı biz burada toplanmamış olacaktık. Bu konuda mücadelemize devam edeceğiz ve kararlıyız.” diye konuştu.

Taş ocağında yapılan patlatmanın canlı tanığı olan Muammer Alan ise o anı şöyle anlattı: “Saat 16.00 civarında yürüyüş yapıyordum ve bu yoldan geçerken çalışma yapılan yerde önce duman çıktı sonra derinden gelen bir ses duydum. O anda aracıyla geçen bir arkadaşımız da sesi duyduğunu söyledi. Ben bu olayın canlı tanığıyım. Ondan sonra 06 plakalı birkaç araç telaşla şantiye önüne yanaştı ve polis geldi. Sanırım tutanak imzalattı. Yaşananlar bu kadar.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ