Reklam
Reklam

KARAGÖZ, TRAKYALILARI SAROS’A SAHİP ÇIKMAYA DAVET ETTİ

KARAGÖZ, TRAKYALILARI SAROS’A SAHİP ÇIKMAYA DAVET ETTİ
  • 28.10.2019
Reklam

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, Saros FSRU Gemi İskelesi Projesi ÇED davası için 1 Kasım 2019 Cuma günü Sazlıdere köyünde gerçekleştirilecek toplantı için halka davette bulundu.

Toplantı için Cumhuriyet Meydanı’ndan araç kaldırılacağını ifade eden Karagöz, “Saros da İzmit Körfezi gibi balçığa dönüşmüş bir körfez olacak. Zehir soluyacağız; çocuklarımız da potansiyel kanser adayları olarak doğacak. Trakyalıları, Sarosumuza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bu anlamlı bir görevdir. Herkesin yerini almasını istiyoruz.” dedi.

Hasan Karagöz şunları ifade etti: “Artık bir mücadele süreci başladı. ÇED süreçleri, itirazları sürdü. Saros sadece Keşan’ın gündemi değildir. Aynı zamanda bütün Trakya il ve ilçelerinin hatta ülkenin de gündemidir. Trakya’daki tüm kent konseyleri bu konuyu gündeme almıştır. Ayrıca Trakya Platformu da bu konuyu gündeme almıştır. Bu projeyi istemeyen kişilerden 45 bin ıslak imza toplandı. Bu rakam ciddi bir rakamdır. ÇED izin denetim genel müdürlüğüne bu imzaları teslim ettik. Hiç değilse bu imzaları dikkate almaları gerekiyordu fakat cevap olarak bizim aklımızla alay eder gibi, ‘Halkın onayı doğrultusunda böyle bir karar verildi.’ diyorlar. Bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Sonuç olarak, yargı sürecimiz uzun süre önce başladı, detaylar sürekli kamuoyu ile paylaşıldı. Yargı kararını verme aşamasına geldi. Saat 14.30’da Sazlıdere’de 15 kişilik bir heyet toplanacak. BOTAŞ ve avukatımız da orada olacak. Ama en önemlisi, projeye karşı çıkan halkımızın orada olması gerekiyor. Toplantımızın amacı çağrıdır. Tüm halkımızı, 1 Kasım 2019 Cuma günü, körfezimizi korumak için Sazlıdere’ye davet ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ