Reklam
Reklam

KAYMAZ: “YOĞUNLUK YAŞANMAMASI İÇİN HİSSEDARLAR BİR KİŞİYE VEKALET VERSİN”

KAYMAZ: “YOĞUNLUK YAŞANMAMASI İÇİN HİSSEDARLAR BİR KİŞİYE VEKALET VERSİN”
  • 17.07.2021
Reklam

Keşan Ticaret Borsası işletmeciliğinde olan Canlı Hayvan Pazarı ve Keşan Belediyesi Mezbahası, Kurban Bayramı’na hazırlandı.

Konuyla ilgili olarak bugün basın açıklaması yapan Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Canlı Hayvan Pazarı’nın kurban satışlarına açıldığını belirterek, pazarın bayram süresi boyunca açık kalacağını bildirdi.

Canlı Hayvan Pazarı’na gelen üreticilerin ve vatandaşların pandemi kurallarına uymalarını isteyen Kaymaz, konuşmasının devamında çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Daha sonra Keşan Belediyesi Mezbahası’na geçen Necmi Kaymaz, burada da büyükbaş hayvan kesimiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Pandemi nedeniyle mezbaha içerisinde yoğunluk oluşmaması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Kaymaz, “Vatandaşlarımızdan da bir isteğimiz var. Büyükbaş kurbanın 7 hissedarı bulunuyor. Bu 7 hissedar mezbaha içine girmek yerine, bir kişiye vekâlet verebilir ve böylelikle mezbaha içerisinde fazla yoğunluk yaşanmamış olur. Kurban kesiminde ilk önceliğimiz içerideki yoğunluğu azaltmaktır. Telaşa gerek yok. Tüm vatandaşlarımızdan, kurallara riayet etmelerini ve biraz sabırlı olmalarını istiyoruz.” dedi.

Vatandaşları, kurban kesim yerinde gezmemeleri gerektiğini ifade eden Necmi Kaymaz, şunları söyledi: “Zeminde kan ve hayvan yağı olabiliyor. Kesimler elektrikli aletler ile yapılıyor. Allah korusun birinin ayağı kayıp düşebilir. Böyle olumsuzlukların yaşanmaması için vatandaşlarımız, kesim yerimizin üzerindeki izleme noktasından kurbanını takip edebilir.” dedi.

Kaymaz, İpsala’daki özel mezbahanın bu yıl kesim yapmadığını ve bu nedenle de Keşan Belediyesi Mezbahası’nda yoğunluk yaşanacağını vurgulayarak, şimdiye kadar 440 kurbanlık sırası alındığına işaret etti.

Keşan Ticaret Borsası’nda görevli veteriner hekimleri Fatih Okur ve Gülşah Aydoğan da kesimlerle ilgili bilgi verdi ve mezbahaya getirilecek kurbanlıkların mutlaka küpe ve pasaportlarının bulunması gerektiğini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ