Reklam
Reklam

“KAZALAR, GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMİNE ORANLA % 37 ARTTI”

“KAZALAR, GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMİNE ORANLA % 37 ARTTI”
  • 02.07.2021
Reklam

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan normalleşmedeki yeni dönemde, trafik yoğunluğunun arttığını belirten, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, sürücüleri daha dikkatli olmalarını konusunda uyardı.

“UZUN YOLA ÇIKAN SÜRÜCÜLERİMİZ, SIK SIK MOLA VERMELİ”

Demirkan, “Normalleşmedeki yeni dönemin 1 Temmuz itibariyle başlamasıyla birlikte, hem şehir içi hem de şehir dışı trafiğinde yoğunluk oluşmaya başladı. Özellikle kendi araçları ile uzun yola çıkacak olan sürücüler kurallara harfiyen uymalıdır. Uzun yola çıkan sürücülerimizin, havaların ısınması nedeniyle sık sık mola vererek trafikte daha dinç ve zinde kalmaları çok önemli. Çünkü uzun yolda sık mola vermek hem kazaları önler hem de hayat kurtarır.” dedi.

“KAZALAR GEÇEN YILA ORANLA %37 ARTTI”

Sürücüleri, trafikteki yoğunluk nedeniyle dikkatli olması için uyaran Mahmut Demirkan, “Uzun zamandır devam eden seyahat kısıtlamaları, pazar günleri ve akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı gibi birçok tedbirin 1 Temmuz itibariyle tamamen kaldırılması kararı trafikte daha ilk günden itibaren yoğunluk oluşturdu. Düğünlerin de serbest bırakılması ve okul tatiline girilmesi hem hafta içi hem hafta sonu şehir merkezlerinde ve şehirlerarası yollarda trafikte yoğunluğa sebep oluyor.

Vatandaşlarımızın olası bir kazaya sebebiyet vermemek için her zamankinden daha dikkatli olması gerekiyor. Geçtiğimiz yıl ilk 5 ayda ülkemizde toplam 19 bin 380 kaza meydana gelmişken, bu yılın aynı döneminde kaza sayısı % 37 artarak 26 bin 534 olarak kaydedildi. Kaza ve ölüm sayılarının arttığı göz önünde bulundurularak trafikte emniyet kuralları ve trafik ışıkları ile hızımıza dikkat edelim.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ