Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİ, BAYRAM BOYUNCA SAHİLLERDE 100 PERSONELİ İLE HİZMET VERDİ

KEŞAN BELEDİYESİ, BAYRAM BOYUNCA SAHİLLERDE 100 PERSONELİ İLE HİZMET VERDİ
  • 06.08.2020
Reklam

– Keşan Belediyesi bayram boyunca 100 personel ile görev yaptı.

– Sertifikalı Ev Modeli tatilcilerin tercihi oldu.

– Maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştirildi.

– Kamp ve karavan alanında 250 çadırda 900 misafir ağırlandı.

– Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 300 kamyon çöp toplandı.

– Vektör mücadelesi bayram boyunca sürdü.

– Esnaf ve vatandaşlar Erikli ve Yayla’da görev başında olan belediye personeli ve jandarma ekiplerine teşekkür etti.

 

Keşan Belediyesi’nin, Kurban Bayramı boyunca Erikli, Yayla ve Danişment sahillerinde 100 personel ile görev yaptığı bildirildi.

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile birlikte Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak toplam 100 personelin sahillerde görev başında olduğu belirtildi.

Tatilcilerin tercihi sertifikalı evler oldu

Erikli ve Yayla sahillerinin tarihinin en yoğun bayram tatilini yaşadığı ve yüz binlerce kişinin tatilini Saros’da geçirdiği ifade edilirken, engelsiz plajında da yoğunluk yaşandığı kaydedildi.

Tatilcilerin, bu sezonda uygulamaya konulan sertifikalı ev modelini tercih ettikleri, Erikli ve Yayla’da yaklaşık 200 sertifikalı evde tatilcilerin konakladığı vurgulandı.

GÜVENLİ TATİL

MOBESE sisteminin Erikli’de hayata geçirilmesinin ardından, vatandaşlar güvenli bir ortamda tatil yaptıklarını dile getirdi.

Açıklamanın devamında, Saros Körfezi’nin Kurban Bayramı boyunca yaklaşık 1 milyon misafire ev sahipliği yaptığına ve 153 Beyaz Masa’ya gelen şikayetlere de cevap verildiğine dikkat çekildi.  Bayram yoğunluğu yaşanan sahillerde Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından maske ve sosyal mesafe denetimlerinin de aralıksız sürdüğü bildirildi.

KAMP VE KARAVAN ALANINDA 250 ÇADIR AĞIRLANDI

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden alınan verilere göre; Keşan Belediyesi kamp ve karavan alanında 250 çadır ile birlikte 900 misafirin ağırlandığı, çadırlara yer gösterilerek düzen ve disiplinin sağlandığı, Erikli ve Yayla sahillerinde Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından denetimler yapıldığı, sahil ve kumlara çadır kurulmasının önüne geçildiği, kumda ve yol kenarlarında mangal yakan vatandaşlara da sık sık uyarılarda bulunulduğu açıklandı.

300 KAMYON ÇÖP TOPLANDI

Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Erikli ve Yayla sahillerinde 7/24 çalışarak 100 kamyon çöp toplandığı, bayram öncesi ve sonrasında Erikli ve Yayla’dan toplam 300 kamyon çöp çıkarıldı ifade edilirken, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından vektör mücadelesine de bayram boyunca devam edildiği ve hem araç üstü ULV hem de çöp konteynerleri ilaçlamalarıyla sağlıklı bir ortam oluşturulduğu kaydedildi.

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Keşan Belediyesi’nin sezon başından bu yana; asfaltlama, taş döşeme, sandık yama, ot biçimi, ilaçlama ile dezenfeksiyon, çöp toplama ve daha birçok konuda yoğun bir çalışma programı uyguladığı ve bayram süresince yaptığı hizmelerinden ötürü de vatandaşlar tarafından takdir topladığı açıklandı.

Esnaf ve vatandaşların, Erikli ve Yayla’da görev başında olan belediye personeli ve jandarma ekiplerine teşekkür ettiği vurgulandı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ