Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİ BİR DİZİ TEDBİR ALACAK VE SESSİZLİĞİ SAĞLAYACAK

KEŞAN BELEDİYESİ BİR DİZİ TEDBİR ALACAK VE SESSİZLİĞİ SAĞLAYACAK
  • 24.06.2021
Reklam

* Keşan Belediyesi Birimleri sınav saatlerinde çalışmalara ara verecek.

* Şehir girişlerinde araçlara uyarı broşürleri dağıtılacak.

* Zabıta ve emniyet ekipleri uyarılarda bulunacak.

* Radyo, sosyal medya ve SMS kanalları ile hassasiyet gösterilmesi sağlanacak.

Keşan Belediyesi hafta sonu gerçekleştirilecek olan YKS öncesinde şehri sessizliğe bürümek için bir dizi tedbirleri harekete geçti.

Üniversite eğitimine geçmek isteyen öğrencilerin gireceği YKS için heyecan duruktayken, Keşan Belediyesi de “Sessiz ol Keşan!” başlığı ile bastırdığı broşürde milyonlarca öğrencinin geleceğine yön verecek olan sınav öncesinde sessizlik çağrısında bulundu.

26 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi 10.15-12.30, 27 Haziran Pazar günü ise Alan Yeterlilik Testi 10.15-13.15, Yabancı Dil Testi de 15.45-17.45 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Keşan Belediyesine bağlı ekiplerde sınav saatleri boyunca çalışmalara ara verecek.

SESSİZLİĞİN SAĞLANMASI AMACIYLA BROŞÜR DAĞITIYOR

Ayrıca, Keşan Belediyesi sınav saatleri sürünce ilçede sessizliğin sağlanması için broşür dağıtacak.

Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler şehrin girişlerin ile cadde ve sokaklarda korna çalınmaması, yüksek sesle müzik dinlenmemesi, inşaatlarda da çalışmalara ara verilmesi konusunda broşürler ile uyarılarda bulunacak.

Öte yandan; toplu SMS sistemi, radyo anonsu ve sosyal medya kanalları üzerinden de duyurular yapılarak, sınav süresi boyunca sessizliğin hakim olması sağlanacak.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve başkan yardımcıları, öğrencilerin sınava gireceği okullarda, çocuklarını bekleyen ailelere de ikramda bulunarak başarı dileklerinde bulunacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 26 Haziran Cumartesi ve 27 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan YKS sınavına girecek öğrencilere başarılar dileyerek, şunları ifade etti: “Sınav esnasında adayların konsantrasyon ve motivasyonunun etkilenmemesi için Kaymakamlığımız ve Belediye olarak harekete geçtik. ‘Sessiz ol Keşan, çocuklarımızın geleceği Türkiye’nin geleceği’ başlığıyla sınav boyunca sessizliğin sağlanması konusunda tüm çabayı göstereceğiz. Pazarcı esnafımızın geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da sessizliğin sağlanması için gereken hassasiyeti göstereceğinden eminiz. Sınav binaları etrafında pazaryeri, inşaat alanlarını denetlemek için zabıta personelimiz ve emniyet birimlerimizden oluşan özel bir ekip sınav süresi boyunca görev yapacak.

Yine Belediyemizin şantiyelerinde çalışmalara ara vereceğiz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de bu süre zarfında çalışmalara ara verecek. 1 yıl boyunca edindikleri bilgi ve birikimlerin kısıtlı bir süre içerisinde ortaya koyarak geleceklerine yön verecek çocuklarımıza başarılar dilerim. Lütfen sınav süresi boyunca sessiz olalım.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ