Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİ PERSONEL ŞİRKETİ’NDEKİ SENDİKA SEÇİMİNİ MAVİ LİSTE KAZANDI

KEŞAN BELEDİYESİ PERSONEL ŞİRKETİ’NDEKİ SENDİKA SEÇİMİNİ MAVİ LİSTE KAZANDI
  • 28.07.2020
Reklam

Keşan Belediyesi Personel Şirketi’ne bağlı çalışan işçiler, bugün, İş Yeri Sendika Temsilcilik Seçimi için sandık başına gitti.

Beyaz ve mavi olmak üzere 2 listenin yarıştığı seçim 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirildi ve Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda yapıldı.

Seçime; DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen, sendika temsilcileri ve üyeler katıldı.

Seçimde konuşan DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen, Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde yetki aşamasında olduklarını belirterek, “Mevcut toplu sözleşmemiz 30 Haziran itibarıyla sona erdi. Salgın nedeniyle bakanlık çalışmaları durdurmuştu. Temmuz ayı içerisinde yetki başvurularımızı değerlendirmeye başladı. Yetki tespiti elimize ulaştı ve sendika olarak bizler de seçimlerimizi yapıyoruz. Bugün Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde çalışan üyelerimiz için sandığı önlerine koyduk. Seçimlere 2 listemiz giriyor. 285 üyemiz var ve onlar oy kullanacak. İşçi arkadaşlarımızın demokratik hakkını kullanması için gerekli ortamı yarattık. Seçilecek yeni arkadaşlarımızla birlikte toplu sözleşme görüşmelerine Ağustos ayı sonunda başlayacağız. Seçilecek arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Salim Şen’in konuşmasının ardından seçime geçildi.

285 üyeden 274 oy kullandığı seçimde; mavi liste 139 oy, beyaz liste 132 aldı, 3 oy geçersiz sayıldı. Çıkan sonuçlara göre mavi liste seçimi kazandı.

Seçim sonrasında göreve getirilen mavi listenin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

TEMSİLCİLER: İbrahim Özçakır, Ersin Gündoğdu, Fatma Kandemir.

DİSİPLİN: Aykut Karahan, Ertan Kara.

HASAR TESPİT: Fehim Güloğlu, Halil İbrahim Oğuz.

İZİN KURULU: Ahmet Sesler, Cem Fidan.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ