Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİNCE, 10 BİN SECCADE VE 10 BİN MASKE HAZIRLANDI

KEŞAN BELEDİYESİNCE, 10 BİN SECCADE VE 10 BİN MASKE HAZIRLANDI
  • 29.05.2020
Reklam

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da, Corona Virüsü (COVİD-19) salgını tedbirleri kapsamında 74 gün sonra bugün, sosyal mesafe kuralına uyularak, Cuma namazı kılındı. Yağış nedeniyle cuma namazı kapalı alanlarda kılındı.

COVİD-19 tedbirleri kapsamında 13 Mart’ta ibadete kapatılan camiler 74 gün sonra normalleşme süreci kapsamında yeniden açıldı.

Keşan’da havanın yağışlı olması nedeniyle Cuma namazı kapalı alanlarda kılınırken, Keşan’da vatandaşların tercihi tarihi Hersekzade Ahmet Paşa Camisi oldu.

Keşan Belediyesi tarafından ibadete açılan camilerde cemaate tek kullanımlık seccade ve maske dağıtıldı. İlk kez toplu halde ibadet eden vatandaşlar, görevliler tarafından sosyal mesafe kuralına göre işaretli yerlere yönlendirildi. Cemaat, aylar sonra Cuma namazı kılmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, kurallar ve sosyal mesafeye uymaya özen gösterdiklerini söyledi.

10 BİN SECCADE VE 10 BİN MASKE HAZIRLANDI

Keşan Belediyesi, COVİD-19 salgını nedeniyle bir süredir cemaatle ibadet yapılamayan tüm camilerde, bugün ilk kez kılınan Cuma namazında seccade ve maske dağıtımı gerçekleştirdi.

“Allah Camilerimizi Cuma’sız bırakmasın.” diyen ve 10 bin adet seccade ve maske hazırlattıklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Salgın nedeniyle uzun zamandan beri ayrı kaldığımız ve çok özlediğimiz camilerimize Cuma Namazı ile kavuşuyoruz. Namaz öncesinde camilerimizi dezenfekte ettik, temizliklerini gerçekleştirdik ve etraflarında bulunan otları temizledik. Hayırseverlerimiz ve Keşan Belediyemizin katkısıyla vatandaşlarımıza Keşan’daki camilerimizde girişte seccade ve maske dağıtıyoruz. 10 bin maske ve seccade hazırladık. Keşan Kaymakamlığımız ve Keşan İlçe Müftülüğümüz işbirliğinde organize olduk ve sosyal mesafeli şekilde camilerimizin içinde namazlarımızı kılıyoruz.” şeklinde konuştu.

Camilere, Cuma namazı için gelen vatandaşlar da Keşan Belediyesine seccade ve maske dağıtımı için teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ