Reklam
Reklam

VELİLER, OKUL BİNALARININ İNCELENMESİ İÇİN İMZA TOPLUYOR

VELİLER, OKUL BİNALARININ İNCELENMESİ İÇİN İMZA TOPLUYOR
  • 13.03.2023
Reklam

Depreme dayanıksızlığı nedeniyle Anafartalar İlkokulu hakkında yıkım kararı verilmesinin ardından, diğer okulların velileri de harekete geçti. Diğer veliler de okul binalarının bir an önce deprem testlerinin yapılmasını istedi.

Kahramanmaraş merkezli depremden sonra kamu kurum binalarının dayanıklılığı tartışma konusu olmuş ve riskli olarak gösterilen 1999 öncesinde binalarda da depreme dayanıklılık testleri yapılmaya başlanmıştı.

Bu kapsamda depreme dayanıklılık testini geçemeyen Anafartalar İlkokulu hakkında yıkım kararı verilmiş ve öğrenciler okuldan tahliye edilmişti.

Keşan’da 1999 yılı öncesinde yapılan ve riskli diye tabir edilen diğer okullarda eğitim gören öğrencilerin velileri de harekete geçti.

Çocuklarının eğitim gördüğü okulların binalarında da depreme dayanıklılık testi yapılmasını isteyen veliler, imza toplamaya başladı.

Yıllar önce Fatih İlkokulu adıyla eğitime başlayan ve daha sonra Dr. Ali İhsan Çuhacı ismi verilen okul binası için de imza toplanıyor.

“Bizim çocuklarımız da tehlike altında” diyen veliler, okul binasının bir an önce depreme dayanıklılık testi yapılmasını istedi.

Topladıkları imzaları Keşan Kaymakamlığına vereceklerini ve beraberinde CİMER’e göndereceklerini söyleyen veliler, yetkililerin bu konuda bir an önce çalışma yapmasını istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ