Reklam
Reklam

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ASILSIZ CORONA VİRÜSÜ PAYLAŞIMLARINA SORUŞTURMA BAŞLATTI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ASILSIZ CORONA VİRÜSÜ PAYLAŞIMLARINA SORUŞTURMA BAŞLATTI
  • 09.04.2020
Reklam

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Edirne’deki Kovid-19 pozitif kişilerin yer aldığı iddia edilen bir listenin sosyal medya üzerinden paylaşıldığını belirterek, bu paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

İl Sağlık Müdürü Kalkan, bu yönde asılsız paylaşım yapan kişiler hakkında yasal işlem başlattıklarını da kaydetti.

Edirne Valiliği aracılığı ile yapılan duyuru şöyle: “Edirne iline ait Kovid-19 pozitif kişilerine ait olduğu iddia edilen bir listenin sosyal medya üzerinden dağıtıldığı görülmektedir.

Listede Kovid-19 pozitif olduğu iddia edilen söz konusu, ilgili ilgisiz pek çok kişinin kimlik ve adres bilgilerinin yer aldığı ve paylaşıldığı görülmektedir.

Edirne ilimizde Kovid-19 pozitif teşhisi almış bütün kişiler devlet hastanelerimizde ve üniversite hastanemizde tedavi altında tutulmakta olup, bunların dışında hiçbir yer ve adreste Kovid-19 pozitif olan hasta bulunmamaktadır.

Bundan sonra da Kovid-19 pozitif teşhisi almış bütün vakaları hastanelerimizde tedavi edebilecek her türlü imkan ve kabiliyetimiz bulunmaktadır.

Bu anlamda, ilimizde yoğun bakım kapasitemizin de şu an itibarı ile %2,5’i kullanılmaktadır. Kamuoyunu yanıltmaya ve yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli sosyal medya paylaşımlarına kesinlikle itibar edilmemesi, gerekmektedir. Ayrıca konu ile ilgili yasal işlemler başlatılmış olup, kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ