Reklam
Reklam

‘KEŞAN BİLİMLE ŞENLENECEK’

‘KEŞAN BİLİMLE ŞENLENECEK’
  • 03.06.2021
Reklam

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “TÜBİTAK 4007 Keşan Bilimle Şenleniyor” projesine hibe almaya hak kazandığını bildirdi.

Saz, “Bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim – teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan ‘TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı’ kapsamında, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çalışmalarını Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda gerçekleştirerek başvurusunu yaptığı “TÜBİTAK 4007 Keşan Bilimle Şenleniyor” projesi hibe almaya hak kazanmıştır.” dedi.

İlhan Saz çalışmalarla ilgili şu bilgiyi verdi: “19-21 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘TÜBİTAK 4007 Keşan Bilimle Şenleniyor’ projesi kapsamında Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Keşan Hastanesi, Keşan Saros Doğa ve Sporları Derneği, Türkiye Muhtarlar Derneği, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan İlçe Jandarma Müdürlüğü, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü, Keşan Sosyal Hizmet Müdürlüğü ile işbirliğine gidildi. 06-18 yaş aralığındaki ilkokul, ortaokul, ortaöğretim çağındaki öğrenciler, her branştan öğretmenler ve veliler ile Keşan halkı projenin hedef kitlesini oluşturmakta.

Projemiz temel amacı olan bilimin zor ve sıkıcı bir öğrenme alanı olmadığı aslında eğlenceli bir öğrenme süreci olduğu ve her yaştan insana hitap edilebileceği hususunu gerçekleştirebilmek adına 36 Atölye 9 konferans yapılacak. Ayrıca Çanakkale İl Kültür ve Turizm Başkanlığı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ‘Gezici Müze Tırı’ ve ‘Gezici Kütüphane’ ile destek sağlayacak.

Projede emeği geçen herkese teşekkür eder; başarılarının devamını dileriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ