Reklam
Reklam

KEŞAN DOÇEK EKİBİ LONGOZ ORMANLARINDA PEDAL ÇEVİRDİ

KEŞAN DOÇEK EKİBİ LONGOZ ORMANLARINDA PEDAL ÇEVİRDİ
  • 05.10.2021
Reklam

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Bikepacking Bisiklet Takımı, 2-3 Ekim 2021 tarihlerinde Istrancalar ve Longoz Ormanlarında pedal çevirdi.

İki gün süren bisiklet faaliyeti İğneada merkezden başladı ve yine başladığı noktada son buldu.

Faaliyet kapsamında ülkemizin en büyük Subasar ormanı olan Longozlar ve Istrancalarda pedal çeviren bisikletçiler, ilk gün Hamam Gölü üzerinden Panayır İskelesi ve Poliçe Sahili’ne ulaştı.
Geceyi Poliçe Sahili’nde geçiren bisikletçiler, ertesi gün Istranca ormanlarının yüksek noktalarındaki ıssız patikalarından geçerek, Karadeniz Sahili’ne indi ve Mert Gölü yakınlarından başladıkları yer olan İğneada’ya geri döndü.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, bisiklet dünyasında yeni bir konsept olarak gelişen ve ilgi gören ‘Bikepacking’ tarzının bölgemizde de yaygınlaşması için çaba gösterdiklerini, bu tarz bisiklet sürüşünün deneyimli bisikletçiler ve minimal düzeyde ekipmanla zorlu koşullarda pedal çevirmek olduğunu belirterek, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de klasik tur bisikletçiliği dışında ilgi gören bu sürüş tarzını faaliyetlerimize ekledik.” dedi.

Eşme, “Bilindiği gibi Bikepacking tarzı bisiklet sürüşü, tur bisikletçiliğinin klasik taşıma aparatlarını kullanmadan bisiklet kadrosuna monte edilen özel donanımlar ile ve en az ekipmanla gerçekleştiriliyor ve bu yüzden bisikletçilerin deneyimli olmasının yanında ekipmanların da minimal olması gerekiyor.

Bikepacking tarzı bisiklet sürüşü tur ve dağ bisikletçiliğinin bir arada yapılmasına olanak verdiği ve en zorlu coğrafyalarda bile pedal çevrilebildiği için günümüzde bir çok deneyimli bisikletçi tarafından tercih ediliyor.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ