Reklam
Reklam

KEŞAN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ KAPATILSIN MI KAPATILMASIN MI?

KEŞAN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ KAPATILSIN MI KAPATILMASIN MI?
  • 21.02.2020
Reklam

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, bugün Keşan’a gelerek bazı ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Tekel Meydanı’ndaki Edirne İl Özel İdaresi’ne ait binada incelemelerde bulunan Geçmiş, daha sonra Keşan Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Abdullah Kemik ve bazı muhtarların hazır bulunduğu ziyarete, Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li üyeleri Halil Bayazıt, İsmail Keleş ile CHP’li üyeleri Sezgin Gündoğlu, Erdinç Can ve Erdoğan Gümülcineli de katıldı.

Burada konuşan Mehmet Geçmiş, özel idaresi ilçe müdürlüklerinin kapatılmasının gündeme geldiğini ve bu nedenle de muhtarların görüşlerinin alınması için muhtarları ziyaret ettiklerini söyledi.

İlçe özel idare müdürlüklerinin kapatılmasıyla ilgili bir talep geldiğini belirten Geçmiş, “İlçe özel idare müdürlerimizi, köy muhtarlarımıza hizmet etme amacıyla kurduk. 2014 yılında bunları kapattık ancak sizlerden tepki gelince yeniden açtık. Sayın Valimiz yeniden ilçe özel idarelerinin kapatılmasıyla ilgili İl Genel Meclisi Başkanlığına bir talep yazısı gönderdi. Biz de komisyona sevk ettik ve komisyon doğrultusunda da il genel meclisi üyesi arkadaşlarımız her ilçede muhtarlarımızla vatandaşlarımızla görüşüyor. Bu konuda bir sıkıntı yaşar mısınız? diye sizlere soruyoruz. Sizlerden alacağımız görüşler doğrultusunda il genel meclisinde bir karar alacağız. Ziyaretimizin sebebi budur. Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Keşan Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Abdullah Kemik de özel idarenin işini son yıllarda Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin yaptığını dile getirerek, “Şahsım olarak benim görüşüm, özel idarenin yükünü köylere hizmet götürme birliği almış durumdadır. Biz sadece özel idareye dilekçe verip Edirne’ye gönderiyoruz. Bir yaptırım gücü yok. Muhtarlar olarak herkes kendi görüşünü belirtip, meclis üyelerimize iletelim.” dedi.

Bu sırada söz alan ve “En kötü kurum, olmayandan iyidir.” diyen Kılıçköy muhtarı Halil Meriç ise muhtarlar olarak özel idarenin kapatılmaması yönünde görüş belirtilmesi gerektiğini savundu.

Ziyaret, muhtarlar ve il genel meclisi üyeleri ilçe özel idarenin kapatılıp kapatılmaması konusunda görüş alışverişinde bulunmasıyla devam etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ