Reklam
Reklam

KEŞAN LİSESİNİN TÜM MEZUNLARINI KAPSAYACAK BİR ETKİNLİĞE HAZIRLANIYORLAR

KEŞAN LİSESİNİN TÜM MEZUNLARINI KAPSAYACAK BİR ETKİNLİĞE HAZIRLANIYORLAR
  • 01.11.2023
Reklam

Keşan Lisesi 1986 mezunları, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimiz için, bugün saat 14.00’te, mezun oldukları Keşan Lisesi bahçesinde, öğrencilere lokma ayran dağıttı.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Lisesi Müdürü Tezcan Kuşkonmaz ve okul öğretmenleri ile 1986 mezunları temsilcilerinin de bulunduğu etkinliği, yine Keşan Lisesi mezunu olan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da ziyaret etti.

Etkinlikte, 1.500 adet lokma Keşan Lisesi öğrencilerinin yanı sıra komşu okul olan Ahmet Yenice Ortaokulu öğrencilerine de ikram edildi.

17 yaşında iken yolları ayrılan ve 30 yıl sonra 47 yaşında olduklarında, 29 Temmuz 2016 tarihinde organize ettikleri buluşma ile yeniden ilk kez bir araya gelen 86 mezunları, o günden sonra geleneği bozmadı ve her yıl yemekli toplantı düzenledi. Bu toplantılara, mezun öğrencilerin yanı sıra, o dönemin bazı öğretmenleri de katıldı.

WhatsApp gurubu da kuran 86 mezunları, yemekli buluşmanın yanı sıra, birçok projeye de imza atarak, çeşitli etkinlikler düzenledi.

Keşanlı ihtiyaç sahibi 5 öğrenciye burs veren, Ramazan ve Kurban bayramlarında ise nakdi ve ayni yardımlarda bulunan 86 mezunları, bu yıl, Keşan Lisesinin 55. kuruluş yıldönümü nedeniyle tüm Keşan Lisesi mezunlarını kapsayacak bir etkinlik için hazırlanıyor.

1968 yılında kurulan ve ilk mezunlarını 1971 yılında veren Keşan Lisesinin tüm mezunlarını kapsayacak, mezun öğrenci ve o dönemlerin öğretmenlerinin de yer alacağı etkinliğin tarihi ise basın yoluyla duyurulacak.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ