Reklam
Reklam

Keşan TSO’dan sanayicilere dijital destek

Keşan TSO’dan sanayicilere dijital destek
  • 12.07.2019
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Edirne Ticaret Müdürlüğü işbirliğiyle, üyeleri ve bölge esnafını destekleyici projeler hakkında istişare yapıldı.

Keşan TSO Yönetim Kurulu İsmail Şapçı, kesansanayirehberi.com’ daki üyelerin yabancı dil desteği ile ilgili projelerinde ilk adımın atıldığını belirtti.

Şapçı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi iş birliği ile kesansanayirehberi.com bu kapsamda tatilcilerimizin ve Keşan halkının ihtiyaçlarını karşılayacağı, firmalarına kolaylıkla ulaşması ve sanayideki iş gücünün arttırılması hedeflenmektedir. Yürüttüğümüz bu hizmet projesine kayıt yapan her işletmenin ücretinin yarısı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılanmaktadır. Keşan sanayide bulunan bir işletmenin bu sayede becerileri, hizmet alanları ve kolay bulunabilirliği açısından dijital platformun avantajlarından yararlanabileceklerdir.” dedi.

İsmail Şapçı, oda üyelerinin yabancı dil destekli fiyat tarifesi için de şunları söyledi: Bölgemizin sınıra olan yakınlığı Yunanistan ve Bulgaristan’ın bölge ekonomimizde etkisi büyük orandadır. Bölgemize gelen turistlerimiz için yabancı dil ücret tarifesi projesine İl Ticaret Müdürümüz Mahmut Altun’dan tam destek aldık. İlgili Oda üyelerimiz ziyaret edilerek hizmet kalemlerinin yabancı dile çevrilip, Ticaret İl Müdürlüğü tarafından tarife hazırlanması sağlanacak ve hazırlanan tarifeler yabancı konuklarımıza hizmet vermek amacıyla iş yerlerine asılacaktır.”

Şapçı ayrıca, “Gelen turistlerimizin ve esnafımızın iletişimlerini kolay hale getirebilmeleri için oda üyelerimize ve üye  çalışanlarına yönelik odamızda yapılan günlük yunanca dil kursuna katılım sağlamalarının faydalı olacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ