Reklam
Reklam

KEŞAN’A KAZANDIRILACAK KONUTLAR 2 ETAPTA YAPILACAK

KEŞAN’A KAZANDIRILACAK KONUTLAR 2 ETAPTA YAPILACAK
  • 13.09.2022
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin Keşan ayağının detayları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Keşan’a yapılacak, 1. ve 2. etapta gerçekleştirilecek yaklaşık 500 sosyal konutun yapımına yılbaşı itibarıyla başlanacağını bildiren Helvacıoğlu, başvuruların Keşan’da 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayacağını ve başvuruların Keşan’daki adresinin Ziraat Bankası olduğunu dile getirdi.

2+1 konutların 2280 lira taksit 240 ay vade ve toplam 608 bin TL fiyatla, 3+1 konutların ise 3 bin 187 lira taksit 240 ay vade ve toplamda 850 bin TL fiyatla inşa edileceğini bildiren Mustafa Helvacıoğlu, 1662 Ada 1 parsel, 1676 Ada 1 parsel, 1676 Ada 3 parsel, 1679 Ada 3 parseldeki yaklaşık 30 bin m2’lik alanda uygulanacağını ifade etti.

Keşan Belediyesi olarak TOKİ ile yaptıkları görüşmeler neticesinde ilçeye kazandırılacak konutların şimdiden hayırlı olmasını dileyen Helvacıoğlu, başvuruların 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayacağını ve Ekim ayı sonuna kadar süreceğini bildirdi.

Mustafa Helvacıoğlu, sosyal konut projesinin ilk temelinin yılbaşında atılmasının planlandığını ifade etti.

Sosyal konut projesinin ilk etabının 2 yılda bitirilerek hak sahiplerinin kullanımına sunulmasının planlandığını kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, “Ülke genelinde şehit yakınları ve gazilere 12 bin 500 konut, engelli vatandaşlara 12 bin 500 konut, emekli vatandaşlara ise 50 bin konut kontenjan ayrıldı. Gençler için de 50 binlik bir kontenjan ayrıldı.” dedi.

Seçim öncesinde TOKİ konusunda Keşan halkına verdikleri sözün yerine geldiğini, Keşan ve hemşehrilerim adına çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Helvacıoğlu, “Keşan’ımıza ve vatandaşımıza ne söz verdiysek yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve güzel ortamlarda yaşam imkanı sunma amacındayız. Devletimiz ve hükümetimiz TOKİ konutları konusunda da yanımızda olduğunu bizlere gösterdi. Keşan TOKİ projesi; Zirve Konutları’nın arkasında bulunan alanda uygulanacak. Vatandaşımızın kira öder gibi konut sahibi olmasının sevincini yaşıyoruz. Konutlarımızdan yararlanacak olan ailelerimize, evlerinde sağlıklı ve hayırlısıyla oturmalarını diliyoruz. Keşan Belediyesi olarak TOKİ konusunda vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu, konut müjdesi nedeniyle; başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal’a, AK Parti İl Başkanı Belgin İba’ya, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a ve Cumhur İttifakı üyesi MHP İlçe Başkanı Adnan İnan’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ