Reklam
Reklam

KEŞAN’DA HEMŞİRELERİN COVID-19 MÜCADELESİNİN ANLATILDIĞI SERGİ AÇILDI

KEŞAN’DA HEMŞİRELERİN COVID-19 MÜCADELESİNİN ANLATILDIĞI SERGİ AÇILDI
  • 19.05.2021
Reklam

Keşan Devlet Hastanesi’nde görevli hemşirelerin, ‘Hemşireler Haftası’ kutlanırken, sağlık çalışanlarının verdiği mücadele, hastanede açılan fotoğraf sergisi ile anlatıldı.

Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs’ın tüm dünyada Hemşireler Günü’, 12-18 Mayıs haftasının ise hemşirelerin toplum sağlığına verdiği ve verebileceği önemli katkıları herkese anımsatmak için “Hemşirelik Haftası” olarak kutlanıyor.

Tüm hemşirelerin, Hemşireler Haftası’nı kutlayan Keşan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Vural, hemşireliğin; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını ve esenliğini koruma, geliştirme ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik hemşirelik hizmetlerinin planlanması, örgütlenmesi, uygulanması, değerlendirilmesi ve eğitiminden sorumlu bilim ve sanattan oluşan bir sağlık disiplini olduğunu söyledi. Koronavirüs küresel salgınının, odağı hızla değiştirirken, pandeminin, sağlık sistemleri içerisinde hemşirelerin olduğu yeni bakım modellerini ortaya çıkardığını kaydeden Recep Vural: “Bu modeller, COVID-19’un sağlık sistemi ve hemşirelik mesleği üzerindeki etkisini ve bunların gelecekte nasıl etkilenebileceğini yansıtmaktadır.Bu bağlamda Arkadaşlarımız her türlü olumsuzlukta, maddi ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, büyük fedakarlıklarla sonsuz sabır ve özveri ile mesleğini icra etmeye çalışmaktadır. Sağlık profesyonelleri arasında büyük bir çoğunluğa sahip olan hemşirelerimizin dünyada ve ülkemizde sağlık profesyonelleri içerisinde etkisini, değerini görünür kılmak için hastanemizde Hemşirelik Haftası kutlamaları çerçevesinde sağlık çalışanlarımızın Covıd-19 döneminde verdiği mücadele anlarını vatandaşlarımıza anlatmak, farkındalık yaratmak amacıyla fotoğraf sergisi düzenlenmiş, düzenlenen törenle hemşireler günü kutlanarak özverili çalışmalarından dolayı teşekkür edilmiştir.” dedi.

Koronavirüse karşı Keşan Devlet Hastanesi’nde, hemşirelerin verdiği mücadele, Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Yusuf Arıcanın objektifinden görüntülendi. Sağlık çalışanlarının bu süreçteki üstün gayreti, Arıca‘nın kare kare görüntülediği fotoğraflar ile vatandaşlara anlatıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ