Reklam
Reklam

KEŞAN’DA SINAVA BİN 225 ÖĞRENCİ KATILACAK

KEŞAN’DA SINAVA BİN 225 ÖĞRENCİ KATILACAK
  • 19.06.2020
Reklam

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yarın ülke genelinde yapılacak. Sınava, Keşan’dan da bin 225 öğrenci katılacak.

Resmi ve özel kurumlar olmak üzere 21 okulda gerçekleştirilecek sınavda, öğrenciler kendi okullarında sınava girecek.

Öğrencilerin maskeli olarak gireceği sınavda, el dezenfektanları olacak, sosyal mesafeye uyulacak ve sıralar 1.5 metre kuralına göre düzenlenecek.

SINAVDA UYGULANACAK KURALLAR

Daha önce, sınavdan bir saat sonra öğrencilere yapılan soru kitapçıklarının dağıtımı, olası bir kargaşaya olanak verilmemesi için 22 Haziran Pazartesi günü velilere teslim edilecek, ayrıca soru kitapçıklarını dağıtan görevliler eldiven kullanacak. Öğrencilerin sağlığı için veliler, okul bahçesine girmeyecek.
Buna göre, öğrencilerin sınavın yapılacağı okulun bahçesine girişleri sırasında en az 1 metrelik (3-4 adım) sosyal mesafenin korunması sağlanacak ve yığılma oluşmasını engelleyecek önlemler alınacak. Öğrenciler, sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde, bekletilmeden okul bina ve salonlarına alınacak.

Öğrenciler, sınav salonlarına tıbbi maske ile girecek. Yerlerine oturduklarında diğer öğrenciler ile aralarında sosyal mesafe sağlandıktan sonra isteyen öğrenci maskesini çıkararak sınava devam edebilecek. Gerek birinci oturum sonunda gerekse sınav bitiminde, tüm öğrenciler aynı anda dışarı çıkarılmayacak.
Binanın durumuna göre zaman aralıklarıyla gerekirse sınıf sınıf olmak üzere sosyal mesafeyi koruyacak şekilde öğrenciler gerekli önlemler alınarak sınav salonu ve binadan çıkartılacak.
Öğrencilerin, iki sınav oturumu arasındaki 45 dakikalık zaman diliminde okul içinde veya bahçesinde sosyal mesafe kuralına uyacakları şekilde gerekli tedbirler sınav görevlileri tarafından alınacak.
Öğrenciler, okul koridorları ve okul bahçesinde maskelerini çıkaramayacak. Sınavda verilecek 45 dakikalık arada hava koşulları bahçeye çıkmaya uygun değilse, okulun sınav olmayan koridor, boş derslikler, spor salonu, yemekhane gibi bölümlerinde öğrencilerin arayı sosyal mesafeyi koruyarak geçirmeleri için yedek gözetmenler görev alacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANACAK

Öte yandan, LGS’nin yapılacağı yarın (20 Haziran 2020 Cumartesi) 09.00 ile 15.00 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde vatandaşları sokağa çıkmaları da kısıtlandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ