Reklam
Reklam

“KEŞAN’DAKİ BAŞARILAR, GÜZEL HİZMETLER HER YERDE KONUŞULUYOR”

“KEŞAN’DAKİ BAŞARILAR, GÜZEL HİZMETLER HER YERDE KONUŞULUYOR”
  • 23.03.2024
Reklam

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, bugün Keşan’da ziyaretlerde bulundu ardından da ‘Esnaf Odaları ve İş Dünyası ile Buluşma Toplantısı’na katıldı.

Saat 11.00 sıralarında Keşan’a gelen Bakan Bolat, Hükümet Konağı önünde Edirne Valisi Yunus Sezer, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı Aydoğan Akıncı, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan tarafından karşılandı.

Ömer Bolat ve beraberindeki heyet, karşılamanın ardından Nalbur Çarşı esnafını ziyaret etti.

Bolat, daha sonra Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan TB (Ticaret Borsası) ve İpsala TB tarafından düzenlenen ‘Keşan Esnaf Odaları ve İş Dünyası ile Buluşma Toplantısı’na katıldı.

Saat 13.30 sıralarında başlayan toplantıya; Bakan Ömer Bolat ve beraberindeki heyetin yanı sıra oda ve borsa ile esnaf odaları yöneticileri katıldı.

İSMAİL ŞAPÇI…

Toplantıda ilk olarak konuşan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, kısa zaman önce hem Keşan hem de İpsala OSB’lerde temellerin atıldığını belirterek, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Şapçı, “Bölgemizde hem ihracat rakamları artmakta hem potansiyel ihracatçı firmalarımız çoğalmakta hem de sınır ticaretimiz gelişmektedir. Üyelerimizin taleplerini, isteklerini ve sorunlarını her zaman dinliyoruz, bölgesel seviyede, il, ilçe genelinde veya bakanlıklarımız düzeyinde çözüme kavuşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Son olarak gıda güvenliğimizi arttırmak, gıdaya bağlı enflasyonu düşürmek için bölgemizde kurulacak Keşan Gıda İhtisas OSB’nin desteklerinizle en üst düzey teşvik seviyesinden yararlandırılmasını sizlerden talep ediyoruz.” dedi.

MUSTAFA HELVACIOĞLU…

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ı geleceğe hazırlamak için canla başla çalıştıklarını kaydederek şunları söyledi: “Edirne’den Çanakkale’ye, Tekirdağ’dan Selanik’e kadar tam kavşak noktasındayız. İş birliği ile Keşan’da ciddi atılımlar gerçekleştirdik. Keşan’da birlik ve beraberliğimiz meşhur. Hepimiz beraber Keşan’ın gelişmesi için canla başla çalışıyoruz. Edirne’den Ankara’ya kadar arkamızda olan büyüklerimizin de destekleriyle önümüzdeki 5 yılda da daha güzel işler yapacağız.”

FATMA AKSAL…

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da Edirne’nin turizm ve tarım kenti olduğunu dile getirerek, “Edirne sanayiden uzak durmuş. Edirne insanı doğaya ve çevreye çok duyarlıdır. Sanayi istememiş. Ama sanayi olmadan kalkınma olmuyor. Burada dünyanın en iyi ürünlerini üretiyoruz. Gıda OSB bölgemizde temeli attık. Bunla birlikte İpsala’da da bir OSB kurduk. Bizim OSB’lerimiz çevreye duyarlı. Keşan Gıda OSB Türkiye’nin en yeşil OSB’si olacak. Bir siyasetçi olarak değinmeden geçemeyeceğim. Keşan Belediyesi’ni aldık ve hayal denilen çok iş gerçekleştirdik. Ama yapacak çok işimiz var. Sizlerden destek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Program, Vali Yunus Sezer’in konuşmasıyla devam etti.

YUNUS SEZER…

Edirne’nin tarihi yapısına uygun bir şekilde yeniden hak ettiği ligde bir şehir olarak yer alması için ellerinden gelen bütün çalışmaları yaptıklarını söyleyen Yunus Sezer, “Edirne tarım şehri, turizm şehri ve İnşallah bir sanayi şehri olacak. Fakat sanayi şehrinde de altını çizmek istediğimiz önemli konu var. Birincisi yenilikçi teknolojilerin yer aldığı ve bizim çevreye duyarlı yeşil teknolojilerinin üretimini yer aldığı bir sanayiye İnşallah Edirne’mizde hep beraber kurmak istiyoruz. Bu saniyelerin Keşan ve İpsala’da temelleri atıldı. Edirne’de 4 tane Türkiye’nin Avrupa’ya açılan penceresi kapısı var. Her yıl araç ve yolcu geçişinde artışlar söz konusu.

Edirne’yi Türkiye’nin Balkanlar yönelik politikalarının üretildiği uygulandığı bir merkez haline getirmeyi ümit ediyoruz. Burada tabii ki Keşan’ımız da çok önemli, kadim bir ilçe. Burada da bu bölgede Uzunköprü, Keşan, İpsala bölgesinde sanayinin ticarettin arttığı günleri görmek istiyoruz.” diye söyledi.

Programda son olarak Bakan ÖMER Bolat konuştu

ÖMER BOLAT…

Keşan’ın Edirne’nin en büyük ilçesi olduğuna dikkat çeken Ömer Bolat, “Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu Bey’i Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönetimindeyken de tanıyordum. Bilgisiyle, tecrübesiyle Keşan’a çok büyük hizmetler kazandırmasına şahitlik etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kendisini kutluyorum. Bugün Trakya’da gerçekten Keşan konuşuluyor. Keşan’daki başarılar, güzel hizmetler her yerde konuşuluyor. Trakya’da büyük bir rüzgar var, büyük bir atak var. Sanayide tarımda hizmetlerde turizmde uluslararası taşımacılıkta bunu görmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Türkiye’nin Avrupa’ya ve dünyaya açıldı 5 önemli kapının 4’ü Edirne’de. O yüzden Edirne tarihimizde başkentlik yapmış çok önemli tarihi şehrimiz olduğu kadar tarımda turizmde hizmetlerde ve eğitimde Üniversitesi ile beraber çok önemli bir yer tutuyor. Edirne’ye de çok değerli Valimiz Yunus Sezer Bey‘in atanması da gerçekten büyük bir kazanç.”

Keşan’da çok önemli hizmetlerin yapıldığını vurgulayan Ömer Bolat, sözlerine şöyle devam etti: “Keşan’da çok önemli bir millet bahçesi yapılıyor. İnşallah yakında tamamlanacak. TOKİ bünyesinde 1852 toplu sosyal konut Keşan özelinde tamamlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 2 merkez kurdu bir tanesi Keşan’da. Devlet hastanesi yapıldı. Bu hizmetler çok önemli. Edirne’mizde 17 bin 400 civarında esnafımız var ve bunun 5 bini Keşan’da.”

“KEŞAN’IN TRAKYA’DA ÖRNEK BİR ŞEHİR OLMASI BİZİ GURURLANDIRIYOR”

Tarım olarak Edirne’nin çok geliştiğinin altını çizen Bolat, “Keşan’daki başarılı belediyecilik faaliyetleri Tekirdağ’da konuşuluyor. ‘Keşan bize örnek olmalı’ diye orada övgü ile bahsediliyor. Kıymetli başkanımız Mustafa Helvacıoğlu yürekten tebrik ediyorum. İş dünyasından gelince bütçe yönetimi, insan yönetimi, icraat yapma kabiliyeti, organizasyon yönetimi güçlü olunca başarılı bir başkanlık ve liderlik gösterebilirsiniz. Herkes kendi alanında başarılı olmak ister ve olabilir olmalıdır da. Ama yöneticilik, başkanlık ve liderlik başka bir şey. Yönetim becerisi, organizasyon becerisi, koordinasyon becerisi, finans yönetimi, insan yönetimi ve icraat yapmak kapasitesi ve başarısı çok çok önemli. Bu yetenekle yönetici başka ve liderliğine talip olan kişiler açısından olmazsa olmaz gereklerdir. Mustafa Helvacıoğlu Başkanımızla da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönetiminde de ortak çalışmalarımız olduğu için tanıyorum. Keşan’ın Trakya’da örnek bir şehir olması bizi gururlandırıyor.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ