Reklam
Reklam

KEŞANLI ÖĞRENCİLER, TÜRKİYE’DEKİ 23 BAŞARILI ÜNİVERSİTE İLE TANIŞTI

KEŞANLI ÖĞRENCİLER, TÜRKİYE’DEKİ 23 BAŞARILI ÜNİVERSİTE İLE TANIŞTI
  • 25.11.2021
Reklam

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ‘Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri’ etkinliği, bugün Keşan Hersekzade Ahmet Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

23 üniversitenin katıldığı ve saat 11.00 sıralarında başlayan etkinlikte, Türkiye genelindeki üniversiteler stant açtı.

Etkinlikte, öğrencilere hem üniversitelerin fiziki şartları, hem de bölümleri tanıtıldı.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, pandemi koşulları nedeniyle, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin üniversiteleri daha sağlıklı bir şekilde tanımaları adına bu etkinliği düzenlediklerini bildirerek, böylece Keşan’daki öğrencilerin merak ettikleri sorulara, açılan statlardaki yetkililerden cevap aldıklarını söyledi. Tanıtımın yanı sıra üniversitelerdeki bazı öğretim görevlileri ve profesörlerin, kariyer günleri etkinliği kapsamında, öğrencilere sınav, kariyer, beslenmeleri ve motivasyonları gibi birçok konu başlığını barındıran seminerler verdiğini ifade eden İlhan Saz, bu seminerlerin görsellerle de desteklendiğini kaydetti.

Etkinliğe 40’ın üzerindeki üniversitenin katılmak istediğini ve bunun da Keşan’ın markalaşma sürecinde elde edilen başarının bir kanıtı olduğunu vurgulayan Saz, pandemi kuralları nedeniyle katılım sayısını 23’e indirmek durumunda kaldıklarını bildirdi.

Diğer yandan, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi işbirliğinde Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi alanında fuar düzenleneceğini ve 40’tan fazla üniversitenin, Keşan’daki öğrencilerle buluşacağı kaydedildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ