Reklam
Reklam

KILINÇ: “AK PARTİMİZİN KURULUŞUNUN 19. YILI KUTLU OLSUN”

KILINÇ: “AK PARTİMİZİN KURULUŞUNUN 19. YILI KUTLU OLSUN”
  • 13.08.2020
Reklam

AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti’nin kuruluşunun 19. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, “14 Ağustos 2001’de çıktığımız bu yolda halkımızın AK Parti ile buluşmasıyla ‘sıla hasreti’nin sona ereceği bir siyasi vuslat gerçekleştirdik.” diyerek başlayan Kılınç, “Unutmayalım ki, milletimiz AK Parti kadrolarına oy vermekle kendi özlemlerine, kendi rüyalarına ve kendi düşlerine oy verdi. AK Parti’de siyaset yapmak demek, öncelikle bu sorumluluğu üstlenmeye talip olmak demektir. Bugünlere yılın her gününü, günün 24 saatini bu davaya hizmete adayan büyüklerimizin, kardeşlerimizin gayretleriyle geldik. Gelecek nesillere daha büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak, medeniyetimizi yeniden yükseltmek istiyorsak, bizlerin de aynı anlayışla çalışması gerekiyor. Görevimiz ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın bir neferleriyiz. Unutmayalım ki , bugün söylediğimizi 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl sonra da yine aynı şekilde kararlı olarak söylemek durumundayız. Bu hassasiyeti  hiçbir zaman unutmamak gerekir. Bize Yunus’un ifadesiyle ‘Ete, kemiğe büründüm, Yunus diye göründüm’ diyen anlayıştaki insanlar lazım. Hep birlikte Ömer’ler olmaya aday olmalıyız.” şeklinde konuştu.

Gürcan Kılınç, açıklamasını şöyle sürdürdü: “AK Parti ‘İnsana odaklı bir Türkiye’ hedeflemiş ve misyon edinmiştir. Bu davanın yükünü çeken, cefakar ve fedakar milletimiz ile 19 yıl başarıdan başarıya koştuk. Partimiz , iktidara gelişinden kısa bir süre  sonra tüm Türkiye ‘de hızla yürüttüğü çalışmalar ile refah seviyesini yükseltti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi felsefesini özümsemiş AK kadrolarla gece gündüz demeden, durmadan, yorulmadan 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışmalara devam ediyoruz. Bizim partimizin en önemli özelliklerinden biri de değişimi, yenilenmeyi kendi içinde başarıyor olmasıdır. Dünyanın, bölgemizin ve ülkemizin şartları, ihtiyaçları, imkanları değiştikçe AK Parti de, buna uygun şekilde politikalarını geliştirmekte, kadrolarını yetiştirmektedir.

 

Türkiye’yi demokraside, ekonomide, diplomaside, güvenlikte ve öz güvende getirdiğimiz seviye itibarıyla artık bu ülkeye karşı tuzak kurmak, oyun oynamak eskiden çok daha zordur, çok daha maliyetlidir. Dünkü Türkiye’yi masada da sahada da diledikleri gibi yönlendirebiliyor, oyalayabiliyor ve istedikleri dayatmayı yapabiliyorlardı. Şimdi masada da sahada da sözünü söyleyen ve gerektiğinde de bunun gereklerini cesaretle yaparak netice alabilen bir Türkiye var.

Türkiye bu bakımdan hamdolsun dünyada birinci lige çıkmıştır. Tabii birinci lige çıkmak kadar orada kalmak ve en tepeye doğru yol almak da lazımdır. AK Parti olarak önümüzdeki gündem işte budur. Türkiye’yi çıktığı bu ligde daha yukarılara taşımak için çalışıyoruz.”

Kılınç, “Bu dava AK Parti’nin 19 yılının çok ötesinde bir davadır.” diyerek, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Biz sadece medeniyetimizin ve ecdadımızın kadim Hakk’a ve halka hizmet davasının bugünkü  temsilcileri olmaya talibiz. Üstelik 19 yılık parti tarihimiz ile 18 yıllık iktidarımızın her dönemi sadece iş yapmakla değil, icraat yapmakla değil aynı zamanda farklı güçlere karşı mücadele vermekle geçti.

Partimizin kurucuları ,yöneticileri, geleceği olan bizler, ne kadar bu misyona sahip çıkarsak milletimizin gönlündeki yerini o derece güçlü tutabiliriz.

2001’den bugüne milletin desteğini arkasına alarak karanlıkları aydınlığa bir meşalenin hikayesidir AK Parti. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak vizyona, projelere, enerjiye, kararlılığa ve aşka sahip olan yegane partimiz 19 yaşında. AK Partimizin kuruluşunun 19. yılı kutlu olsun.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ