Reklam
Reklam

“O KOLTUĞA DA, KEŞAN’A DA YAKIŞMIYORSUN”

“O KOLTUĞA DA, KEŞAN’A DA YAKIŞMIYORSUN”
  • 02.09.2022
Reklam

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, bugün düzenlediği basın toplantısında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun Meclis üyelerine gösterdiği tavırları eleştirdi.

“BAŞKANIN NEZAKETSİZLİĞİ VE SAYGISIZLIĞI”

Dün gerçekleştirilen ve yaşanan tartışmalar üzerine Millet İttifakı üyelerinin salonu terk ettiği Keşan Belediye Meclisi toplantısındaki olayları “Başkanın nezaketsizliği ve saygısızlığı.” olarak nitelendiren Pekcan, “Belediye başkanının şov mekanına çevirdiği, yönetmeyi beceremediği, insani değerlerini oturtamadığı, oturduğu koltuğun ağırlığının farkında olmadığı bir mecliste, hem hakarete varan sözleri vardı hem de meclis üyelerini konuşturmadı.” dedi.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantı, saat 14.00 sıralarında başladı.

Toplantıya, Recep Pekcan’ın yanı sıra; Keşan Belediye Meclis üyeleri, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

“ŞOV MEKANI OLARAK MECLİS TOPLANTILARINI KULLANIYOR”

Pekcan şunları ifade etti: “Başkanın nezaketsizliği ve saygısızlığından kaynaklanan bir olay yaşandı. Belediye başkanının şov mekanına çevirdiği, yönetmeyi beceremediği, insani değerlerini oturtamadığı, oturduğu koltuğun ağırlığının farkında olmadığı bir mecliste, hem hakarete varan sözleri vardı hem de meclis üyelerini konuşturmadı. Onun klasik tarzı, şov mekanı olarak, meclis toplantılarını basın açıklaması gibi kullanıyor. Yalan yanlış bilgilerle, kamuoyunu yanıltmak adına söyleyeceği her şeyi söylüyor ama bizim arkadaşlarımıza da söz hakkı verilmiyor.”

“AĞZINDAN ÇIKANI KULAĞIN DUYSUN”

Başkan Mustafa Helvacıoğlu’nun Meclis’teki tartışmalar sırasında CHP’li üyelere kullandığı ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışmıyorsunuz’ söylemine de değinen Recep Pekcan, “Bu konuda senin şahsi olarak, bu partinin içinde olmak için gösterdiğin çabaları konuşmadan, bizim için bu ülkenin kuruluş ve kurtuluş partisi olan CHP için, kutsal mekanımız olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün emanet ettiği ve bu partiyi halkın oylarıyla seçip gönderdiği meclis üyelerine karşı davranışlarına dikkat et. Ağzından çıkanı kulağın duysun. Bunu son kez söylemek istiyorum. Bir kavgada karşındakinin namusuna, karsına, kızına, anasına küfredersen o kavga başka türlü bitiyor. CHP, bizim için çok önemli bir parti. Biz her şeyimizi bıraktık, halkımız için uğraşıyoruz. Meclisteki arkadaşlarımız partinin görünen yüzüdür. Haline, tavrına, davranışına dikkat et.”

“O KOLTUĞA DA, KEŞAN’A DA YAKIŞMIYORSUN”

“Bir belediye başkanı olarak o koltuğa da, Keşan’a da yakışmıyorsun sayın başkan.” diyerek sözlerine devam eden Pekcan, “Çok sinirlenip kendine hakim olamıyorsan, bunun için yardım al ama oraya geldiğinde meclisi yönet. Dünkü davranışlardan ötürü haklarını ve başkan daha çok oy alan partimizi orada temsil eden Millet İttifakı üyelerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

“KEŞAN HIDRELLEZ VE DALLIK ŞENLİĞİ’NDE HARCANAN PARA YAKLAŞIK 1 MİLYON TL”

Keşan Belediyesi’nin Özel Kalem ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü adı altında 2022 yılın ilk 8 ayındaki harcamalara dikkat çeken Pekcan, 8 ayda, 8 milyon 598 bin TL harcama yapıldığını vurgulayarak “Bunun üzerine 5 milyon 500 bin TL daha para istiyorlar. İki günlük Keşan Hıdrellez ve Dallık Şenliği’nde harcanan para yaklaşık 1 milyon TL harcandı. 35 bin TL’ye top almışlar. 7 bin TL’ye 3D modellemesi sunumu hazırlatmışlar. Suzan Kardeş konseri 251 bin 930 TL. Çevre ilçelere sordum, bu paranın 4’te birine Suzan Kardeş geliyor, ama biz 251 bin TL ödemişiz. Sadece o konser için şirkete ödenen para bu. Serkan Çağrı konseri için 129 bin 800 TL ödenmiş. Led ekran, ışık ve truss sistemleri için 80 bin 240 TL, sahne ve ses sistemleri kiralaması için 82 bin 600 TL, ekiplerin geliş ve gidişleri için yapılan araç kiralaması için 38 bin 350 TL, şapka ve tişört için 14 bin TL, masa sandalye giydirmeleri 60 bin TL, radyoda ses bandı 2 bin TL, video ve kamera çekimi 82 bin 600 TL, organizasyon işi 36 bin 20 TL, baskı için 50 bin 800 TL şeklinde gidiyor. Toplamda, 1 milyon TL’dir. Keşan Belediyesi’nin harcadığı 8 milyon 598 bin TL’lik kalemden harcama yapılmış. Bu paraya kaç tane sünnet yapılırdı? Kaç çocuğu okuturduk? Kaç tane ihtiyacı olan insana verilebilirdi? Üstelik genelge aykırı ve Cumhurbaşkanı’nın söylediğinin aksini yapıyorsun. Bizi ilgilendiren bölüm insani yönüdür.”

“BİZ BU PARAYI KEŞAN’IN YARARINA KULLANIN VE BELGELEYİN DİYE VERİYORUZ”

Recep Pekcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sosyal medyada sponsorlu gönderi için 7-8’inci ay için KDV ile birlikte yaklaşık 14 bin TL’dir, toplam 28 bin TL’dir. Sosyal medyadan bir gönderi yapıldığında daha fazla kişinin görmesi için para ödeniyor. Bu para belediye başkanının daha fazla görünebilmesi için bu kalemden ödeniyor. Bu da sizin ve bizim paralarımızdır. Su tasarrufuna dikkat çekmek için videolar çekildi. Bunlara ödenen bir fatura 27 bin TL, diğer fatura 31 bin 860 TL, bir başka daha fatura olması lazım. Yani yaklaşık 60 bin TL ‘Babanın oğlu Kemal’e su tasarrufu videosu için para verilmiş. Belediye başkanının ücret alıp-almadığını bilmiyorum. Sonra suya zam isteniyor. Ayrıca, Çanakkale’de bir şirketten 5-6-7-8’inci aylarda 7 bin 500’er TL olmak üzere toplam 30 bin TL danışmanlık hizmeti alınmış. Sepet çantalar için 8 aylık bir zaman içerisinde 413 bin TL para ödenmiş. Sepetlere bu paralar ödenmiş. Araba süsü yaptırılmış ve 50 bin TL ödenmiş. Ben hiç araba süsü görmedim ve ne işe yarar bilmiyorum. Kutuda şeker için 71 bin 700 TL ödenmiş. Kırklareli’de yaptırılan kıstırma lokum için 58 bin 489 TL para verilmiş. 8 ay içerisinde karton bardak alınmış ve 63 bin TL ödenmiş. Bu 300 bin-350 bin tane bardak yapıyor. Fotoğraf makinesi alınmış ve ödenen para 131 bin 156 TL yapıyor. Google reklamlarına 107 bin 380 TL ödenmiş. Bu hepimizin parasıdır. Biz bu parayı Keşan’ın yararına kullanın ve belgeleyin diye veriyoruz. Daha önce bütçede verilen 8 milyon 500 TL bitmiş. Tüyü bitmemiş yetimin, ailemizin, halkın parasıdır. Yazıktır, günahtır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ