Reklam
Reklam

KILINÇ: “BÖYLE BİR DÖNEMDE SİYASİ RANT HESABI YAPANLARI, MAHŞERİ VİCDAN ASLA UNUTMAYACAKTIR”

KILINÇ: “BÖYLE BİR DÖNEMDE SİYASİ RANT HESABI YAPANLARI, MAHŞERİ VİCDAN ASLA UNUTMAYACAKTIR”
  • 08.04.2020
Reklam

Bugün yaptığı açıklamada “Corona salgınıyla mücadeleyi sulandırmaya kimsenin hakkı yoktur.” diyen AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, “Böyle bir dönemde siyasi rant hesabı yapanları, mahşeri vicdan asla unutmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Herkesi bir olmaya, beraber olmaya, kardeş olmaya ve hep birlikte Türkiye olmaya davet eden Kılınç, Corona virüsü salgını ile mücadelenin sadece hükümetin, devletin değil; tüm siyasi partilerin, kurum ve kuruluşların meselesi olduğunu vurguladı.

Gürcan Kılınç, şunları kaydetti: “Bu, 83 milyonun her bir ferdini yakından ilgilendiren hayati bir konudur. Salgının ilk başladığından, itibaren bizler meseleye bu hassasiyetle yaklaştık.
İşinin ehli, bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararlar tek tek hayata geçirildi.

Süreç sosyal medyada, gazetede ahkam kesenlere göre değil, ülkemizin gerçeklerine ve ihtiyaçlarına göre yürütülüyor.

Alınan her karar devlet ciddiyetine uygun şekilde, tüm boyutlarıyla değerlendirildikten sonra milletimizle paylaşılıyor. Her gece Sağlık Bakanımız açıklama, bilgilendirme yapıyor. İçişleri Bakanımız açıklama yapıyor. Cumhurbaşkanımız açıklama yapıyor.

Her kesime iyileştirme, yardım, maddi, manevi destek olunacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bir yandan corona virüsün etkisine kaybettirmeye çalışırken, bir yandan destek paketleri hayata geçiriliyor. Telaşa gerek yok. Panik yapmadan akılcı, dengeli ve gerçekçi adımlarla mücadelemizi kararlılıkla yürütüyoruz.

Devletimizin, her kademesi; Bakanlıklarımız, sağlık, içişleri, milli eğitim, milli savunma, hazine ve maliye, çevre ve şehircilik, ulaştırma, Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler, gençlik ve spor, valilik, kaymakamlık, emniyet, jandarma, belediyeler, STK’lar, tüm Türkiye, Allah’ın izniyle bu salgını yenecek güce ve kapasiteye sahiptir. Daha önceki sıkıntılar gibi devletimiz ve milletimiz bu badirenin de üstesinden gelecek.
İnşallah aydınlık, müreffeh ve huzurlu günlere kısa sürede kavuşacaktır.”

“BU MİLLETİN EN BÜYÜK GÜCÜ BİRLİĞİDİR, BERABERLİĞİDİR

Bu süreçte tehdidin, ümitsizliğin, karamsarlığın, yılgınlığın ve umutsuzluğa kapılmanın mücadeleyi sekteye uğratabileceğine dikkat çeken Gürcan Kılınç, şöyle devam etti: “83 milyonun arasına ayrılık virüsünü, fitne ve tefrika virüsünü bulaştırmadığımız sürece, corona virüsü ile mücadelemiz çok daha kolay olacaktır. Bu milletin en büyük gücü birliğidir, beraberliğidir. Süreç gayet ciddi ve iyi yönetiliyor. Ama siz bu süreci belli yayın organlarından takip ederseniz, gerçekleri göremezsiniz.

Dünya genelinde alınan önlemler ve tedbirler kapsamında Türkiye’nin ne kadar erken önlemler aldığı da ortadır;

– Sağlıkta hiçbir eksiğimiz yok.

– Sağlık personelimizin tüm ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanıyor.

– Cefakar sağlıkçılarımızın maddi, manevi her türlü destekçisiyiz.

– Dünya sağlık örgütüne her gün hasta sayısı ile ilgili bilgi aktarımı yapılıyor.

– Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık bakanımızın açıklamış olduğu Corona Virüsü (Kovid-19) tedbirlerinde belirttiği gibi özel sağlık kuruluşlarında sağlık bakanlığı kontrolünde ücret alınmayacaktır.

– Sağlıkta, devlet hastanelerinde ücret alınmıyor.

– Her ilde, ilçede kriz masaları vardır. (HIFZISSIHHA )

– Terör soruşturmasında tutuklananların salıverilmesi söz konusu değildir. (Terör, vatana ihanet, kasten adam öldürme, uyuşturucu ve cinsel istismar)

– Su, elektrik, doğalgaz kesintiye uğramayacak.

– Fahiş fiyatlarla fırsatçılık yapanlara İçişleri Bakanımızın her gün açıkladığı gibi denetimler yapılıyor.

Bazı yayın kurumlarında bazı kuruluşların gündemi takip etmediklerini ya da gündem oluşturabilmek için gündemde kalabilmek için bir takım algı içerisinde olduğunu görüyoruz.

Bu süreçte tüm kurum ve kuruluşları tüm halkımızı birlik ve beraberliğe davet ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ