Reklam
Reklam

KIRKPINAR GÜREŞLERİNE SEYİRCİLİ ALINIP ALINMAYACAĞI YARIN BELLİ OLACAK

KIRKPINAR GÜREŞLERİNE SEYİRCİLİ ALINIP ALINMAYACAĞI YARIN BELLİ OLACAK
  • 01.07.2021
Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne seyirci alınıp alınmayacağı konusunun yarın belli olacağını belirtti.

Gürkan, Edirne Belediyesi Meclisinin olağan toplantısında yaptığı konuşmada, salgın nedeniyle geçen yıl yapılamayan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 9-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini anımsattı.

Kırkpınar’ın festival boyutunun bu yıl yapılmayacağını belirten Gürkan, 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin hayırlı olmasını diledi.

Güreşlere seyirci alınıp alınmaması konusunun yarın belli olacağını kaydeden Gürkan, şöyle devam etti: “Seyirci olayı yarın belli olacak. Biz başından beri şunu söyledik. Kontrollü bir şekilde seyirci alınmasını, tümü olmasa da %50 oranında olabilir. Burada Sağlık Bakanlığının belirlediği şartlarda seyirci almak isteğimi tekrar yineliyorum. Sağlık Bakanlığı hangi şartları koyarsa örneğin aşı karnesi olan derse ona göre çalışmalarımızı yapacağız. Başka şartlar koyarsa ona göre çalışmalarımızı yapacağız. Yarın kararın belli olmasının ardından bunu kamuoyu ile paylaşacağız.”

Toplantıda, Edirne Valisi Ekrem Canalp‘a Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı verilmesi önerisi de görüşüldü.

Vali Canalp‘ın kentte birçok ilke imza attığını vurgulayan Gürkan, “Vali Canalp’ın ‘3 Nehir ve 1 Şehir’ gibi uzun yıllar yapımı planlanan ancak hayata geçmeyen projeleri başlattı.” dedi.

Daha sonra Vali Canalp‘a Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı verilmesi ve belediye kiracılarına %50 indirim yapılması oy birliğiyle kabul edildi. (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ