Reklam
Reklam

KİRLİ SAVAŞ… BU NASIL BİR OYUN…

KİRLİ SAVAŞ… BU NASIL BİR OYUN…
  • 19.10.2023
Reklam

Evet İsrail ve Hamas’tan bahsediyorum. Evet her ikisi de benzer birer kurgudur Ortadoğu da. Her ikisi de rezil bir  istismarın baskının aymazlığın ve maşa olmanın örneği gibidir bölgemizde.

HAMAS: Bölgemizde ihvan ya da ”Müslüman kardeşler” denen çoğu devlet tarafından terörist ilan edilen bir yapı. Libya’da, Mısır’ da, Cezayir’de, Irak’ta bitirildi. Suriye’de farklı isimlerle de olsa çok az etkisi var. Dini kullanarak sözüm ona Filistin halkının kurtuluşu için savaşıyor. Ancak pratikte Filistin kurtuluş örgütüne düşman bir yapı. Geçen sene Gazze’de silah depoları yakalandı İsrailliler tarafından. ”Biz bu silahları FKÖ ye karşı savaşta kullanıyoruz” dediler ve geri verildi silahlar. Pratikte temel görevi Arapları ve aslında Müslümanları parçalara bölmek, birbirine düşürmek sözüm ona İslam’ı daha doğru yaşamak adına ”birlik ve beraberlik” anlayışlarına balta vurmak olarak söylenebilir. CİA ve MOSSAD tarafından kurulduğu desteklendiği konusunda çok güçlü belirtiler var.

İSRAİL: Bölgede Amerika tarafından kuralsız ve şartsız desteklenen terörist bir devlet. Sürekli toprak işgalinde bulunan ve Filistin halkını sürekli topraklarından eden, hatta valilerine bile geniş yetki verip Filistinlileri bölge bölge mahalle mahalle işgal eden bir antidemokratik bir yapısı var. Eğitim olarak dini değil teknolojiyi kullanan ve bölgede ileri teknolojilere sahip tek ülke. Hem tarım hem sanayi konusunda liderlik yapabiliyor.

CİA ile birlikte Mossad ,dünyanın en ileri teknolojik casusluğu be bilgisayar yazılımlarına sahip konumda. Dinleyemediği telefon ya da ülke yok gibi. Başkentte kurduğu İslam Üniversitesiyle İslam ülkelerine çok donanımlı bilgili ve paralı ajanlar gönderiyor. İslam ülkelerindeki dini hareketler, tarikatlar, cemaatler üzerinde etkili ajanları var. Bu gün Ortadoğu’daki dini hareketler ve ayrılıkçı yapılar asla İsrail ve Amerikan karşıtı değiller mesela.

SAVAŞIN NEDENİ: Öncelikle belirtelim Hamas kazanamayacağı bir savaşa kendi sürüklenmedi. Beslendiği ülkeye bilinçli bir saldırıda bulunmadı. Bu tamamen bir kurgu. İsrail Hamas’ın içinde yüzlerce ajanı var, tüm telefon ve telsiz haberleşmelerine hakim. Hamas’ın tüm liderlerinin ev adreslerine kadar bilgiye sahip. Gazetelerce MOSSAD uyudu haberi koca bir yalan. İsrail’de öyle faşist bir hükümet var ki, İsrail’in geleceği adına kendi vatandaşını dahi riske edebiliyor.

Bana göre plan şu: Filistin artık Gazze’de kalmamalı idi. Gazze’nin tamamın işgal etmek gerekiyordu. Hamas’ı kullanmak akıllı bir oyun. Tüm dünyaca terörist bir yapı olduğu zaten kanıtlanmıştı. İsrail doğuda Golan tepelerinin işgali ile su sorununu çözmüştü. Güney Lübnan’da da kritik yerleri almıştı. Mevcut Filistin Devleti de kendini zaten tanımış çatışmasızlık yaşanıyordu. Kuzeyde İran’ın desteklediği Hizbullah’a ve İran’a karşı girişilecek harekatta cephe daraltılması gerekiyordu. Yanigazze artık sorun olmaktan çıkmalı idi. ABD ile beraber planlanmış bir harekat başlamalı idi.Ve Hamas’ı hemen kullandılar. Hiç bir asker Hamas gibi devamı gelemeyecek kazanılamayacak bir savaşı böyle başlatmaz ve sonunu görmemezlik edemez.

Kim ne derse desin bu insanlık dramını İsrail bence Hamas’ı kullanarak başlatmıştır. Artık hedef İran’dır. Ve ülkemizdeki teskere sürecide bu işin bir parçası gibi duruyor. İran askeri bir harekata girişirse ülkemize sokulacak yabancı askerler ABD askeri olacak gibi görünüyor.

Allah ülkemizi ve bu palanı kabul edecek insanların akıllarını başlarına alıp ülkemizi sonu belli olmayan bir savaşın parçası yapmamasını diliyoruz. Ve asla ülkeme sokulan göçmen ordusuna Filistinlilerin de ilave edilmemesini diliyorum.

Siyasilerin artık mecliste her şeye HAYIR dememeleri ve meclis araştırma kurullarının ve meclisin ülke menfaatleri için çalışmaya ,araştırmaya, konuşmaya ve görüşmeye başlamasını diliyorum.

 

OYUN BÜYÜK VE YILLADIR PLANLANMIŞ BİR OYUN. Yoksa üç beş Hamaslı serserinin askercilik oyunu değil bu oyun, faşist baskıcı bir devletin kendi varlığı için sınır genişletme, düşman azaltma ve ahlaksız işgal harekatının bir parçasını yaşıyoruz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ