Reklam
Reklam

KKSS’NİN GENEL KURULU YAPILDI

KKSS’NİN GENEL KURULU YAPILDI
  • 16.09.2021
Reklam

S.S. Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2019-2020 yıllarına ait olağan genel kurul toplantısı, bugün gerçekleştirildi.

Kooperatif yönetim binası bahçesinde gerçekleştirilen ve saat 11.30 sıralarında Kooperatif Başkanı Salim Şevik’in açış konuşmasıyla başlayan genel kurula; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Kooperatif Başkanı Salim Şevik, bazı belediye meclisi üyeleri, oda başkanları ve kooperatif ortakları katıldı.

Divan Başkanlığına M. Sedat Yılmaz, katip üyeliklere de Hüseyin Erkan ile Yüksel Alioğlu’nun getirildiği genel kurulda, saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Gündem maddelerinin sırasıyla okunarak karara bağlanmasıyla gerçekleşen genel kurulda, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu raporu oy birliği ile kabul edildi.

Kooperatifin ana sözleşmesinde bulunan 5. maddesindeki sürenin 50 yıldan 70 yıla uzatılmasının oy birliği ile kabul edilmesiyle devam eden genel kurulda, yönetim kurulu başkanına aylık 2000 TL, yönetim ve denetim kurulları üyelerine de aylık 500’er TL huzur hakkı ödenmesine karar verildi.

Toplantıda daha sonra seçime geçildi.

Seçime, Hakan Gürel önderliğindeki tek liste ile gidildi. Yen yönetim ve denetim kurulları şu isimlerden oluştu.
Yönetim Kurulu: Hakan Gürel, Fatih Uslu, Volkan Uğurlu, Ender İnce, Hüseyin Duygu, Ayhan Yamaç, Mehmet Başaran.

Denetim Kurulu: Ruhi İstek, İbrahim Basut, Yüksel Öztüre.

Toplantının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, bir sanayi çalıştayı düzenlenmesi gerektiğine değinerek, Hakan başkanım da en kısa zamanda sizden bir organizasyon bekliyoruz. Hep beraber konuşalım. Fuarlarımız olacak. Fuarlara katılımlarınızı bekliyoruz. Yeni yönetime çalışmalarında başarılar dileriz.” dedi.

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da kooperatifte bugüne kadar görev almış tüm yöneticilere teşekkür ederek, seçilen yeni yönetime başarılar diledi.

Keşan Belediyesi, odalar ve kooperatif yönetimi ile ortak çalışma yapılarak bir çok sorunun üstesinden gelinebileceğini dile getiren Helvacıoğlu, “Herkes üzerine düşen görevi yapacak. Biz Keşan Belediyesi olarak ana yollarını yapacağız. Önümüzdeki aylarda çalışmalara başlıyoruz. Kooperatif olarak sizler de ara yolları yani blok aralarını yapacaksınız. Ana yol üzerinde hurda araç, lastik ya da ekipmanları kaldıracağız. Güzel bir yol yapacağız ve hep birlikte çalışacağız.” diye konuştu.

Genel Kurulda son konuşmayı ise listesiyle birlikte yeni göreve gelen Hakan Gürel yaptı.

Hakan Gürel de kooperatifin 57 yıllık dönemi boyunca hizmet edenlere ve son başkan Salim Şevik ile ekibine emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Gürel şöyle devam etti: “İnşallah bizle duyduğunuz güveni boşa çıkarmayacağız. Bölgenin en büyük sanayisi olan sitemizin eksikleri elbette vardır. Bunları hep birlikte gidermek için bu göreve talip olduk. Eksiklerimizin giderilmesi için hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Bu konuda gerek belediyemiz ile gerekse odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile koordineli olarak çalışarak sitemizi örnek hale getireceğiz.

Sanayimizin en büyük sorunlarının başında yollardaki hurda araçlar gelmektedir. Bu konuda bize destek olunmasını istiyorum. Kongreye katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederek, genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum.”

Toplantının ardından, Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan tarafından kooperatife Türk Bayrağı ve Türkiye Madeni Eşya Sanatkarlar Federasyon’un bayrağını hediye etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ