Reklam
Reklam

“SİNEK VE KOKU ARTTI, ÇÖPLER ÇOCUKLARIMIZIN OYUN OYNADIĞI BAHÇEYE DAĞILIYOR”

“SİNEK VE KOKU ARTTI, ÇÖPLER ÇOCUKLARIMIZIN OYUN OYNADIĞI BAHÇEYE DAĞILIYOR”
  • 22.06.2021
Reklam

Aşağı Zaferiye Mahallesi Mithat Gücüyeter Caddesi’nde yerleri değiştirilen ve kafes sistemiyle çevrelenen konteynerler şikayet konusu oldu.

Keşan Belediyesine defalarca konuyla ilgili şikayetlerini iletmelerine rağmen sonuç alamayan cadde sakinleri, sitemize ulaştı.

40 dairelik apartmanın cep kısmında bulunan 2 adet çöp konteynerinin yerinin değiştirilerek ve kafesle sistemiyle çevrelenerek balkon altına alındığını belirten site sakinleri, “Daha önce bulunduğu yer araç parkına da sıkıntı yaratmıyordu.

Site olarak 40 haneyiz. Ve geri kalan mahallenin bütün çöpü bu konteynerlere dökülüyor. Buna soba külü de dahil. Bu 2 adet çöp konteyneri balkon altına kapakları açık şekilde çekilip kafes sistemiyle çevrelendi. Pis koku ve sinek kaynıyor. Site bahçemizin tam dibinde hayvanlar çöpleri çocuklarımızın oynadığı bahçeye çıkarıp dağıtıyor. Virüsün hakim olduğu bir dönemde ne kadar sağlıklıdır bu durum? Mahallemizde park yeri sıkıntısı olduğunu ve kafes sisteminin araba park yeri işgal ettiğini bildirdik. Apartman sakinleri olarak, Belediyede Temizlik İşleri Müdürlüğünü defalarca arayıp çöp konteynerlerinin eski yerine çekilmesi için defalarca talep oluşturduk. Lakin sonuç elde edemedik. Havalar ısındıkça koku artıyor. Sinekler artıyor. İlgililerin sesimizi duymasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ