Reklam
Reklam

KOCAMAN: YENİ TEDBİRLERLE İLGİLİ PAZARCI ESNAFINI BİLGİLENDİRDİ

KOCAMAN: YENİ TEDBİRLERLE İLGİLİ PAZARCI ESNAFINI BİLGİLENDİRDİ
  • 20.11.2020
Reklam

Keşan Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, COVİD-19 tedbirleri kapsamında hem pazarcı esnafına hem de iş yeri bulunan üyelerine uyarıda bulundu.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını ancak bunun farklı yanılgılara neden olduğunu dile getiren Kocaman, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 21 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 20.00’de başladığını bildirdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CUMARTESİ 20.00’DE BAŞLIYOR

Halk arasında sokağa çıkma kısıtlamasının bugün (Cuma akşamı) başlayacağı yönde yanlış anlaşılmaların olduğunu vurgulayan Hasan Kocaman, “Halk pazarımız her hafta olduğu gibi bu cumartesi de sabah erken saate açılacaktır. Tüm pazarcı esnafımız, tedbir kurallarına uyarak sabah erkeden tezgahını açabilir. Halkımız da tedbirlere uyarak erkenden pazara gelerek alışverişini yapabilir.” dedi.

“SAAT 19.00’A KADAR PAZARYERİ TERK EDİLECEK”

Cumartesi günü akşam saat 20.00’den itibaren sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağının altını çizen Kocaman, “Esnafımız saat 19.00’a kadar tezgahını toplasın ve bulunduğu yeri terk etsin. Bizden sonra temizlik işçilerinin de pazaryerinde çalışma yapacağını göz önünde bulundurmalıyız.” diye konuştu.

“KURALLARA UYMAYANLARA CEZA KESİLECEK”

Pazarcı esnafının koronavirüsü tedbirlerine mutlaka uyması gerektiğine, uymayanlara güvenlik güçleri tarafından ceza kesileceğine dikkat çeken Hasan Kocaman, “Kimse bana <Aman başkanım ceza yedim, ne yapacağız!> diye gelmesin.” dedi.

PAZARYERİNDE UYULACAK KURALLAR…

Başkan Kocaman, pazaryerinde uyulması gereken tedbirleri de şöyle sıraladı: “Tezgah aralarında mesafe bırakılacak ve ön çizgilere mutlaka uyulacak. Her tezgahta dezenfektan ya da kolonya bulundurulacak. Halkın yürüdüğü noktalara yani yol ortasına askıda ürün asılmayacak. Tezgah başında sigara içilmeyecek. Maskesiz vatandaşa satış yapılmayacak. Saat 19.00’a kadar pazaryeri terk edilecek.”

“EKMEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN KURALLARA UYMAK ZORUNDAYIZ”

Hasan Kocaman pazarcı esnafına da şöyle seslendi: “Pandemi vakaları arttığında ilk önce pazarımız kapanacak. Bu nedenle ekmeğimize sahip çıkmak için kurallara uymak, uymayan müşterilerimizi de uyarmak zorundayız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ