Reklam
Reklam

“KONGREDE, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALLARINA ÖZEN GÖSTERİLDİ”

“KONGREDE, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALLARINA ÖZEN GÖSTERİLDİ”
  • 21.01.2021
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, bugün yaptığı açıklamada, AK Parti Edirne İl 7. Olağan Kongresi’ni değerlendirdi.

“AK Parti Edirne İl Teşkilatımızın 7. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans katılımıyla gerçekleştirildi.” diyerek açıklamasına başlayan Kılınç, “Edirne İl Başkanlığı görevine seçilen Belgin İba ve yönetimi, güven tazeledi. Mimar Sinan Spor Salonu’nda düzenlenen kongremizde partililerimiz yoğun ilgi gösterdi ve adeta bayram havası yaşandı.” dedi.

Gürcan Kılınç şöyle devam etti: “Kongreye AK Parti geçmiş dönem Genel Başkanı ve son Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve AK Parti Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcımız Mustafa Köse, AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal, AK Parti Teşkilatlarımız, ilçe başkanlarımız, Cumhur İttifakı üyeleri, AK Partili ilçe belediye başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz ve partililerimiz katıldı. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katılım sağladığı kongrede, AK Parti Edirne İl Başkanımız Belgin İba ve yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı.

Kongrede canlı bağlantı yolu ile partililere seslenen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında COVID-19 salgınıyla mücadelede en büyük etken olan aşı konusu ile ilgili müjdeli haber verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir müjdeyi paylaşmak istiyorum.” diyerek 14 Ocak’ta başlayan aşılama uygulaması kapsamında, aşı yapılan kişi sayısının bir milyonu geçtiğini ifade etti.”

“MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALLARINA ÖZEN GÖSTERİLDİ”

Açıklamasının devamında Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrenin COVID-19 salgın tedbirleri kapsamında yapıldığını ifade eden Gürcan Kılınç, “Salona girişte ateş ölçümü yapılan kongrede, maske ve sosyal mesafe kurallarına özen gösterildi.” dedi.

“TÜM HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Siyasette makam, mevki ve unvanların gelip geçici olduğunu vurgulayan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, şunları söyledi: “Kalıcı olan geride hangi eserlerin, hangi başarıların, hangi fedakârlıkların bırakıldığıdır. İnanmak başarmanın yarısıdır. AK Parti kadroları olarak bizler dava ahlâkı ile hareket ederek, tüm hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz.” dedi.

“AK PARTİ TÜRKİYE’DİR VE MİLLETİMİZE HİZMET YOLCULUĞUDUR”

AK Parti’nin hizmet ve ülkenin kalkınması olduğuna değinen Gürcan Kılınç, “AK Parti; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler yolunun günümüzdeki takipçisidir. Geçmişten günümüze bugün ve gelecektir. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir ve milletimize hizmet yolculuğudur. Üstat Necip Fazıl’ın değimiyle <Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!> Milletimizin gönül rızasını kazanmak için çalışıyoruz.

Görevi devraldığımız günden itibaren çıktığımız hizmet yolculuğunda milletin gönül rızasını kazanmak adına çalışmalara başladık. Biz birlikte güçlüyüz, birbirimize ihtiyacımız var.

AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıldır nice başarılara birlikte imza attık. Tüm bunları birbirimize inandığımız ve güvendiğimiz, tam bir dayanışma içinde hareket ettiğimiz için yapabildik. Biz birlikte güçlüyüz. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Devlet – Millet el ele vererek bir çok başarıya imza atmaya devam edeceğimize inancımız tamdır. Şimdi tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Burada teşkilatlarımıza da çok büyük görev düşüyor. Gayret gösterip mücadele edelim. El ele gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim.” şeklinde konuştu.

“OMUZLARIMIZDAKİ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ”

AK Parti’nin bugüne kadar milletin gönlündeki yerini korumasının girdiği her seçimden açık ara birinci çıkmasının sırrının samimiyetten kaynaklandığını belirten Gürcan Kılınç, açıklamasını şu sözleriyle sürdürdü: “Biz milletimize verdiğimiz her sözde samimiyiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Cumhur İttifakı olarak el ele, gönül gönüle gayret göstereceğiz.

Cumhurbaşkanımızın çizdiği istikamet doğrultusunda inancımız var. Gayretimiz, mücadelemiz ve cesaretimiz var. Bu milletin hizmetinde olan biz teşkilatlar, omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız. Hep birlikte gücümüzü, enerjimizi ve vaktimizi 2023 yılı hedeflerimize ulaşmak için kullanacağız. Kongremiz ile yeni ufuklara yelken açacağız. Milletimize hizmet davasını ileriye taşımak adına yeni yönetimlerle Edirnemizde, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz.

AK Parti Edirne 7. Olağan İl Kongremizin ülkemize, milletimize ve Edirnelilere hayırlar getirmesini dilerim. Güçlenen ve yenilenen yönetim kadrosu ile birlikte başarılı projelere imza atacağız.”

Kongrede 600 delegeden 466’ının oy kullandığını ve kullanılan oylardan 460’ının geçerli sayıldığını vurgulayan Kılınç, açıklamasını şöyle tamamladı: “Kongrede AK Parti Edirne İl Başkanımız Belgin İba, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Belgin İba Başkanlığın’daki tek liste ile gidilen seçimde, AK Parti Büyük Kongre delegeliğine seçildim. Keşan’dan Mustafa Mercan, Mecit Erol ve Hakan Çevikel İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlara vesile olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ