Reklam
Reklam

KÖYLÜLER İSYAN ETTİ: ‘NEREDE BU YÖNETİCİLER?’

KÖYLÜLER İSYAN ETTİ: ‘NEREDE BU YÖNETİCİLER?’
  • 06.07.2020
Reklam

Karahisar köyündeki vatandaşlar sularının akmamasından şikayetçi.

20 günü aşkın süredir evlerin çeşmelerinden su akmadığını dile getiren köylüler, ‘Nerede bu yöneticiler?” diyerek isyan etti.

Tarımda hasat sezonunun başlamasıyla birlikte sularının kesildiğini ifade eden Karahisar köyündeki vatandaşlar, evlerdeki çeşmelerde olduğu gibi köydeki birçok çeşmeden de su akmadığını vurguladı.

Bazı evlerde kuyuların olduğunu ancak kuyulardaki suların sadece hayvanlara yettiğinin altını çizen vatandaşlar şunları söyledi: “Biz önceden Esetçe Su Birliği’nden su alıyorduk. Borularda patlak çıktı ve köy hattı Kızkapan köyünün su deposuna bağlandı. Şimdi de o depoya çok az su geliyor. Depoda biriken az seviyedeki su da yakınlığı nedeniyle Kızkapan köyüne ulaşıyor, ancak oradaki bazı evlere bile su yetmiyor.”

Zaman zaman Keşan Belediyesi İtfaiye araçlarıyla depoya su basıldığını söyleyen vatandaşlar, basılan suyun da köydeki alçak evlere ulaştığını, sadece birkaç saat yettiğini ve suyun çok kirli olduğunu söyledi.

Yaklaşık 270 nüfusu bulunan Karahisar köyündeki vatandaşların civar köylerdeki çeşmelerden ve derelerden tanker ya da bidonlar ile su taşıdığı kaydedildi.

Köyün kendisine ait deposunun bulunmadığını ve bu güne kadar da hiçbir yetkilinin bu konuda adım atmadığını ifade eden vatandaşlar, “Muhtar kurumları kapı kapı dolaşıp soruna çare aramalı. Nerede bu il genel meclisi üyeleri? Bizim Kaymakamımız nerede? Keşan’a en yakın köylerden biriyiz ancak yine de su sorunu çekiyoruz. Yazıktır günahtır, bu kadar insan tarlalarıyla, hayvanlarıyla uğraşacağına su derdine düşüyor. Her tarafımızda göl var ancak köyümüzde içme suyu yok. Hangi çağda yaşıyoruz. Biz üreticiler olarak bunu hak etmiyoruz.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ