Reklam
Reklam

BİRLİĞE AİT ARACIN, YÖNETİCİLER TARAFINDAN ŞAHSİ İŞLERİNDE KULLANILDIĞI İDDİA EDİLDİ

BİRLİĞE AİT ARACIN, YÖNETİCİLER TARAFINDAN ŞAHSİ İŞLERİNDE KULLANILDIĞI İDDİA EDİLDİ
  • 25.08.2022
Reklam

Dernek, birlik, kooperatif ve benzeri kurum araçlarının başkan ya da yöneticiler tarafından özel işlerinde kullanması konusu daha önce de eleştirilere neden olmuştu.

Bu durum bir taraftan eleştirilirken, bir taraftan da başkan veya yöneticilerin, kurum aracını toplantılarda, seminerlerde olduğu gibi üyelerin düğünlerine gitmek için de kullanabileceği ifade edildi.

YENİ BİR İDDİA DAHA

Bu kez de merkezi Keşan’da olan bir birliğe ait hizmet aracının, yöneticiler tarafından şahsi işlerde kullanıldığı iddia edildi.

Birlik üyesi olduğunu ifade eden bir yetiştirici, birlik başkanının, kuruma ait aracı kendi özel işlerinde kullandığını ve hatta düğüne aynı araçla gittiğini ileri sürerek, eleştiride bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan üretici, “Bu araç E. İ. D. K. K. Y. Birliğinin hizmet aracıdır. Bu araç binlerce üyenin aidatları ile alınan her bir üyenin içinde hakkı olan araçtır. Bu araç ile hizmet etmesi gereken birlik başkanı, kendi özel aracı gibi kullanıp düğünlere bile gidiyor. Yazık çok yazık. Hani ‘tuz koktu’ derler ya tam da öyle işte.” ifadelerini kullandı.

Paylaşımın altına yapılan yorumlarda da farklı eleştiriler dile getirildi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ