Reklam
Reklam

“BELEDİYENİN TAŞINMAZLARINA BÖYLE Mİ SAHİP ÇIKACAKSINIZ?”

“BELEDİYENİN TAŞINMAZLARINA BÖYLE Mİ SAHİP ÇIKACAKSINIZ?”
  • 05.09.2022
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Yenimuhacir Belde Başkanı Ahmet Oğuz, yaptığı açıklamada Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’i eleştirdi.

“DERELERİN TEMİZLENMESİ İÇİN 2009 YILINDAKİ GİBİ BİR SU BASKINIMI OLMASI GEREKİYOR”

“Yerel seçimlerin üzerinden 41 ay geçti, gelin görün ki önceki dönem ıslahı yapılan derelerin hali durumu bakımsızlığı ortada.” diyerek açıklamasına başlayan Oğuz, şunları ifade etti: “Daha ne bekleniyor; derelerin temizlenmesi için 2009 yılındaki gibi bir su baskınımı olması gerekiyor. Sürekli uyarıyoruz. Millet İttifakı olarak fakat bizleri ciddiye alan yok. Önümüz kış hatta şu an bulunduğumuz günlerde bile lokal yağışlar sonucu ani su baskınları oluşabiliyor. Bu nedenle ivedilikle beldemiz içinden geçen derenin ve buna bağlı yan kolların temizlenmesi ve taşkın riskinin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Belediye başkanı göreve geldiğinde önceki yönetimi yani bizleri ‘Yıllardır ihmal edilen dereleri temizledim’ diye soysal medyada başlık atmıştı. Peki şimdi ne oldu da derelerin bu hali görmezden geliniyor. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Sayın Başkan, siz önceki dönem yapılan hizmetlerin bakımını yapın yeter.”

“BELEDİYENİN TAŞINMAZLARINA BÖYLE Mİ SAHİP ÇIKACAKSINIZ?”

TOKİ Konutları yanında bulunan belediyeye ait binanın durumunun içler acısı olduğunu dile getiren Ahmet Oğuz, şöyle dedi: “Bina talan edilmiş ve hâlâ talan edilmeye devam ediliyor. Mevcut yönetim ve Belediye Başkanı ısrarla ‘Bu bina bizim değil’ deyip inkara devam ediyor. Sayın Başkan; Siz Yenimuhacir Belediyesi’nin mallarına böyle mi sahip çıkacaksınız? Ben bir Yenimuhacirli olarak bu binanın talan edilmesinden utanç duyuyorum. Bu bina önceki dönemlerde TOKİ Konutları sakinleri tarafından sosyal tesis olarak kullanıldı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı olarak kullanıldı. Ama siz göreve geldiniz bu binayı görmezden gelerek talan edilmesini izlediniz. Bina bizim değil diyorsunuz ama binaya numarataj yaparak kapı numarası veriyorsunuz. Buradan tekrar soruyorum; bu bina size göre Yenimuhacir Belediyesi’nin değilse kimin? Ayrıca bizim değil dediğiniz binanın yanına fidan diktiniz fidanların durumu ortada ‘bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur’ misali fidanlar sizden bakım bekliyor. Sayın Başkan; sadece ağaç dikmekle çevreci olunmuyor. Diklen fidanların bakımını da yapmak gerekiyor. Binanın talanına o kadar göz yumuyorsunuz ki artık binayı talan edenler sizin fidanlık etrafına dikmiş olduğunuz direkleri de talan etmeye başlamışlar.”

“ZAMLARDAN SADECE YENİMUHACİR BELEDİYESİ Mİ ETKİLENİYOR?”

2 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen meclis toplantısında yolcu taşıma ücretlerinin sivil 8 TL’den 10 TL’ye, öğrenci 4 TL’den 5 TL’ye çıkartıldığını ve suya da % 45 zam yapılarak 5,25 TL’den 7,50 TL’ye yükseltildiğini belirten Oğuz, açıklamasına şöyle devam etti: “Ocak ve Nisan ayında da artışlar yapılmıştı. Neden zam yapmak istiyorsunuz dediğimizde; elektrik fiyatlarına yapılan zammı gerekçe gösterildi. Peki bu zamlardan sadece Yenimuhacir Belediyesi mi etkileniyor? Yenimuhacir halkı etkilenmiyor mu? Neden her maliyet artışında Yenimuhacir halkına yükleniliyor bu maliyetler? Mevcut yönetime kaynak göstermemize rağmen bizleri görmezden ve duymazdan geldiler. Karar oyçokluğu ile geçti kararlar. Bizler Millet İttifakı olarak bu artışlara red oyu verdik. Bahse konu kaynak ise; Belediyemize yılda iki kez mevcut gelirleri dışında denkleştirme ödeneği adı altında para gelmekte mart ve ağustos aylarında bizler de artan maliyelerin halkımıza yansıtılmamasını bu gelen denkleştirme ödeneğinden karşılanması gerektiğini vurguladık. Tabi her zaman olduğu gibi bizim görüşlerimiz kabul görmedi ve bu zamlar yapıldı. Eminim ki günü geldiğinde Yenimuhacir halkı gerekenleri yapacaktır.”

“BU TUTARSIZLIĞINIZA BİR SON VERİN ARTIK”

Belediye personeline yeterli zammın yapılmadığına dikkat çeken Ahmet Oğuz, açıklamasını şöyle tamamladı: “Sayın Başkan; her maliyet artışında zam istemeyi biliyorsunuz ama belediye personelinizi asgari ücretin hemen üzerinde bir rakamla çalıştırmaya devam ediyorsunuz. Bizlere zam yapacağınız zaman etrafta bulunan ilçe, mahalle ve beldelerden fiyat örnekleri sunuyorsunuz, peki belediyemizde çalışan personel maaşlarını belirlerken neden çevre ilçe, beldelerdeki fiyatları göz önünde bulundurmuyorsunuz? Sizin maaşınıza temmuz ayı itibariyle zam yapıldı. Peki siz neden belediye personeline zam yapmıyorsunuz? Size hayat pahalılığı var yılbaşında belirlediğiniz personel maaşlarına zam yapalım dediğimizde önümüzdeki yılbaşı zam yapacağız diyorsunuz. Peki siz neden yılda üç kez zam istiyorsunuz, neden önümüzdeki yılbaşı zam yapmıyorsunuz? Bu tutarsızlığınıza bir son verin artık. Kısacası yönetemiyorsunuz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ