Reklam
Reklam

“LAKIRDIYA GEREK YOK, HİZMET YAPALIM”

“LAKIRDIYA GEREK YOK, HİZMET YAPALIM”
  • 03.09.2022
Reklam

Cumhur İttifakı’nın Keşanlı ilçe başkanları, bugün düzenledikleri basın toplantısında, Keşan Belediye Meclisinde yaşanan tartışmalar üzerine toplantıyı terk eden Millet İttifakı üyelerini eleştirdi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, gündeme dair düzenlenen basın toplantısında konuştu.

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığında gerçekleşen toplantı saat 12.00’de başladı.

İlk olarak konuşan Kılınç, eğitimden, sağlıktan, pazaryerinden, TOKİ konutlarından, Keşan’a yapılan ya da yapılacak olan yatırımlardan bahsetti.

Keşan Devlet Hastanesine yapılan son atamalar ile doktor açığının bir nebze de olsa da kapanacağını belirten Gürcan Kılınç, emeği geçenlere teşekkür etti.

“TOKİ’NİN DETAYLARINI, 13 EYLÜL’DE CUMHURBAŞKANIMIZ AÇIKLAYACAK”

Eğitimdeki yatırımlarla ilgili bilgi verdikten sonra binlerce insanın merakla beklediği TOKİ konutlarından bahseden Kılınç, “13 Eylül’de bunun net detayları da Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak. Biz de buna göre vatandaşlarımıza duyurumuzu yapacağız.” dedi.

“20 DÖNÜM ALANDA HARCANAN PARALAR DA HEBA OLMUŞ”

Hastane Caddesi, Keşan Kent Müzesi, Meydan Projesi’nden de bahseden Gürcan Kılınç, pazaryeri projesiyle ilgili de şunları ifade etti: “Yapılan pazaryeri yanlış bir proje. 20 dönüm alanda harcanan paralar da heba olmuş. Pazaryeri konusunda başka alternatifler arıyoruz. İnşallah pazarcı esnafımız ile birlikte hareket ederek, bu konuyu çözüme kavuşturacağız.”

“DEMOKRASİYE KARŞI GELİP MECLİS’İ TERK EDİYORSUNUZ”

“Cumhur İttifakı olarak her projeyi takip ediyoruz. Muhalefet gibi boş lakırdı da yapmıyoruz.” diyerek sözlerini sürdüren Kılınç, “Maalesef 38 aydır, Millet İttifakı Keşan’a bir tane proje getirmedi. Ama Meclis’te iyi olan her şeye hayır diyorlar ve sonra demokrasiden bahsediyorlar. Sizleri oraya millet seçti ve demokrasiye karşı gelip Meclis’i terk ediyorsunuz.” dedi.

“LAKIRDIYA GEREK YOK, HİZMET YAPALIM”

Keşan Belediyesi’nin hizmet kitapçığın gösteren ve “İşte Cumhur İttifakı belediyeciliği olarak bu kadar projeyi hizmete sunduk. İnşallah, halkımız ikinci döneme de tamam derse bunun daha fazlasını yapacağız.” diyen Başkan Gürcan Kılınç, “Şöyle devam etti: “Boş laf yapmak istemiyoruz, lakırdıya da gerek yok. Hizmet yapalım, o koltukları boşuna doldurmayalım. Keşan hepimizin.” şeklinde konuştu.

“BALOLARI HATIRLAYIN VE SONUÇTA GEÇMİŞ DÖNEMDE DAHA FAZLA HARCAMALAR OLDU”

Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın eleştirdiği Keşan Belediyesi Özel Kalem harcamaları konusunda da şu ifadeleri kullandı: “İki yıldır pandemi döneminden geçtik. Evlerimizden çıkamadık. İnsanlarımız bunaldı. Halkımız için sosyal faaliyetler veya festivaller yapılıyor. (Cumhurbaşkanının, bu tür etkinliklerin yapılmaması yönündeki kararnamesi var ve buna rağmen neden etkinlikler yapılıyor?) 2021 yılında Cumhurbaşkanımızın bu konuda kararnamesi vardır ve yakın zamanda tazelenecektir. (Bu kararname şu anda geçerli midir?) Evet şu anda yürürlükte ve geçerlidir ama 1,5 yıl önceki kararnamedir. Ancak bizler de vatandaşımızın mutlu olması için gerek hizmet gerekse sosyal anlamda elimizden geleni yapıyoruz. Bu tür etkinliklerde de çok büyük kalabalık oluyor ve insanlarımız bu etkinliklerden çok memnun. Geçmişte baloları hatırlayın ve o balolar ve diğer etkinliklerde harcananları hatırlayın. Sonuçta geçmiş dönemde daha fazla harcamalar oldu.”

“GEÇMİŞ DÖNEMDE ÇOK BÜYÜK HATALAR YAPILDI”

“Katılmadığınız ya da karşı çıktığınız bir harcama kalemi var mı?” sorusuna da Kılınç şu yanıtı verdi: “Çok detaylı incelemedim. Mutlaka bu olmasaydı ya da bu yapılmasaydı dediğimiz harcama vardır. Kimse dört dörtlük değildir. Mutlaka hata da yapılabilir ama geçmiş dönemde çok büyük hatalar yapıldı bunu da irdelemek lazım. Arabalarımızın ön takımlarını yaptırmaktan, sanayiden çıkamıyorduk. Bunları da unutmamak lazım. Geçmişi açmamak istiyorum ama açarsak; Keşan Belediyesinde neler yapıldığını ve çok çarçur edildiğini herkes biliyor.”

İNAN: “BÖYLE KISITLAMALARIN AMACI NE”

Geçmiş dönemdeki Meclis toplantılarından birçok maddenin oy birliği ile geçtiğini ve muhalefet üyelerin bazı maddelere şer koyarak el kaldırdığını hatırlatan MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan da “Şimdi ise böyle kısıtlamaların amacı ne. Bir kanunsuzluk varsa, şer koyarsın, mahkemeye başvurursun. Ama siz her şeye hayır diyorsunuz. Yapılan işleri ve devletten gelen hibeleri Keşan halkı görüyor.” şeklinde konuştu.

“SİZİN AMACINIZ HER ZAMAN BELEDİYEYİ SIKIŞTIRMAK OLDU”

Yeniden söz alan Gürcan Kılınç şöyle konuştu: “Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Sizin amacınız her zaman belediyeyi sıkıştırmak oldu. Erikli’de yılların sorununu size rağmen çözüme kavuşturduk. İnsanlar temiz suya kavuştu.

‘FERİDUN BEY’İN BAHSETTİĞİ BİR KONUŞMA OLMADI’

Feridun Tümer Meclis sonrası bir açıklama yaptı. Kuşlar ona haber uçurmuş ama yanlış haber uçurmuşlar. Söz de grup toplantımızda Mustafa Helvacıoğlu, <Ben yarın mecliste kavga çıkaracağım> ifadelerini kullandığını söyledi. Feridun Bey’in bahsettiği bir konuşma olmadı. Yalan yanlış haberdir. Bizim boş işlerle işimiz yok, algılara ihtiyacımız var. Siz de oturduğunuz koltukların hakkını verin. Her şeye hayır diyerek gelecek hizmetleri engelliyorsunuz. Sizin hayırlarınza karşı biz yine hizmet getireceğiz. Durduramayacaksınız ve başaramayacaksınız.

‘BİZİM CAMLARIMIZDAN 20 YILDIR GÜNEŞ GİRİYOR’

Dün de Recep Pekcan açıklamasında <Camlarınızı açın güneş gelecek.> dedi. Bizim camlarımızdan 20 yıldır güneş giriyor ve hatta 21. yıldayız. Siz baştan adayınızı belirleyin ki biz de onu görelim.”

Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

Basın mensupları tarafından sorulan soru ve verilen cevapları canlı yayınımızdan takip edebilirsiniz.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ