Reklam
Reklam

‘MASAL KUTUSU’ KEŞAN’DAKİ İLKOKUL VE ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

‘MASAL KUTUSU’ KEŞAN’DAKİ İLKOKUL VE ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU
  • 09.12.2023
Reklam

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yıl Güz Yarıyılı’ndaki KYC-509 Turizm İşletmeciliği ve Gastronomi dersi kapsamında, Bankacılık ve Sigortacılık ile Gümrük İşletme bölümü öğrencilerinin hazırladığı etkinlikte, ‘Masal Kutusu’ Keşan’daki ilkokul ve anaokulu öğrencileri ile buluştu.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda düzenlenen ve dün saat 13.30 sıralarında başlayan etkinliğe; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Burak İşçimen, Keşan Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Keşan Raşit Efendi İlkokulu ve Keşan Anafartalar İlkokulu ile anaokulları ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu anasınıfı öğrencileri ile aileleri katıldı.

Proje ve etkinlik ile ilgili bilgi veren Burak İşçimen, Bankacılık ve Sigortacılık ve Gümrük İşletme bölümü öğrencileri ile birlikte Keşan’da bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirmen istediklerini belirterek, “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında sosyal fayda sağlamak isterken, üniversite öğrencilerimiz mezun olmadan önce Keşan’a ne bırakabilirler, ne hediye edebilirler, kendilerinden sonrakilere ne tür miraslar bırakabileceğini konuştuk. Yaklaşık 30 proje çıkarttık. Bugünkü Masal Kutusu adlı proje de bunlardan biriydi. Damla Yardımcıoğlu tarafından hayata geçirilen Masal Kutusu projesinde, Waldorf Pedagojisi’ne yönelik çalışmalar mevcut. Bu etkinlikte, Yardımcıoğlu, keçe atölyesinde figürler yaparak, bu figürler ile masallar anlatıyor.” dedi.

Bankacılık ve Sigortacılık bölümü öğrencileri Hilal Aydın, Bahri Aydın, Esra Çengel, Esra Kesik ile Gümrük İşletme Bölümü öğrencisi Pelin Sürer tarafından hazırlanan etkinlikte, 3 ilkokul, 3 anaokulundan toplam 350 öğrenci, Damla Yardımcıoğlu’nun ‘Masal Kutusu’ projesi ile eğlenceli bir saat geçirdi.

Etkinliğinin ardından, öğrencilere masal kitapları hediye edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ