Reklam
Reklam

MERCANOĞLU: “İNSANIMIZA, HAYVANLARA, BİTKİLERE, ORMANLARA, EKİLİ ALANLARIMIZA, SULARIMIZA VE DOĞAYA ZARAR VERECEK HER MÜDAHALEYE ‘HAYIR’ DİYORUZ”

MERCANOĞLU: “İNSANIMIZA, HAYVANLARA, BİTKİLERE, ORMANLARA, EKİLİ ALANLARIMIZA, SULARIMIZA VE DOĞAYA ZARAR VERECEK HER MÜDAHALEYE ‘HAYIR’ DİYORUZ”
  • 23.03.2022
Reklam

Enez ilçe sınırları içerisinde yer alması planlanan “Bentonit Ocağı Kapasite Artışı, Kırma-Eleme, Öğütme Ve Paketleme Tesisi İlavesi Projesi” ile ilgili dün saat 13.30’da, Şehitler köyünde halkın da katılı ile toplantı yapıldı.

Toplantıya yaklaşık 700 kişi katılırken, vatandaşlar ellerindeki pankartlarla projeye karşı olduklarını söyledi. Proje sahibince ÇED çalışması istenilen alanların Çandır-Şehitler-Işıklı-Sütçüler-Hasköy ve Yazır köylerini yakından ilgilendirdiği, sulu tarıma açılmak üzere olan bu verimli toprakların bentonit ocağı açılarak talan edilmesine müsaade edilmeyeceği de belirtildi.

Dün Şehitler köyünde düzenlenen toplantıya katılan AK Parti Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu da, konuyla ilgili görüşlerini açıkladı.

Mercanoğlu, şunları kaydetti: “Bilindiği gibi son günlerde ilçemizde gündemi en çok meşgul eden ve hemşehrilerimizi rahatsız eden en önemli konulardan biri de Işıklar köyümüz civarında açılması planlanan bentonit maden ocağı. Burada açılması planlanan maden ocağına en baştan itibaren karşı olduğumuzu her fırsatta dile getirdik. İl Başkanımız Sayın Belgin İba, Muhtarları Dernek Başkanımız Sayın Mustafa Çavuş ve köy muhtarlarımız ile birlikte, DSİ Bölge Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, konu ile ilgili görüşlerimizi ilettik. Gerek devletimiz tarafından bölgede gerçekleştirilen bunca yatırıma gerek geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan bölge halkına vereceği zararı vurguladık.

Son olarak Şehitler köyümüzde düzenlenen toplantıya da katılarak, konu hakkındaki kati görüşümüzü bir kez daha dile getirdik.

Her zaman olduğu gibi; milletimizin yararına olacak her türlü hizmete ve yatırıma ‘Evet’, lakin başta insanımıza, hayvanlara, bitkilere, ormanlara, ekili alanlarımıza, sularımıza ve doğaya zarar verecek her müdahaleye ‘Hayır’ diyoruz.

Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Düzenlenen toplantının hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda sonuçlanmasını temenni ediyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ