Reklam
Reklam

METEOROLOJİ UYARDI

METEOROLOJİ UYARDI
  • 24.06.2019
Reklam

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hava sıcaklığının 3 ila 7 derece artacağı bildirilirken, güneş çarpmalarına karşı da uyarıda bulunuldu.

Yaklaşık iki haftadır bölgemizin büyük bir bölümünde devam eden gök gürültülü sağanak yağışlar bölgemizi terk ettiği bildirilen açıklamada; bölgemizin doğu kısmından bu hafta sonuna kadar Basra alçak basıncının, Kuzey kesimlerinin ise Karadeniz üzerinde bulunan yüksek basıncın etkisinde kalmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada; bu nedenle de hafta boyunca Trakya’da (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) kısa süreli yerel sağanak geçişler meydana geleceği, diğer yerlerde ise havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceği belirtildi.

Hafta boyunca hava sıcaklıkları bölge genelinde artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği, ancak hafta sonu Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenilen serin ve yağışlı hava ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının azalacağı ve mevsim seviyesine ineceği bildirilen açıklamada; bölgede yüksek sıcaklık ile birlikte yüksek nem de beklendiği, bu durum hissedilen sıcaklıkların yüksek olmasına neden olacağından meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ