Reklam
Reklam

MEYHANECİ ESNAFI, YEREL YÖNETİMDEN DESTEK BEKLİYOR

MEYHANECİ ESNAFI,  YEREL YÖNETİMDEN DESTEK BEKLİYOR
  • 17.07.2020
Reklam

COVİD-19 tedbirleri kapsamında kapanan Keşan’daki meyhaneciler, artık işyerlerini açmak istiyor.

Normalleşme sürecinde birçok sektörün kapılarını açtığını belirten meyhaneci esnafı, açık alkol satışı yapan ve ruhsatında içkili lokanta, içkili köfte salonu yazan işyerlerinin de hizmet vermeye başladığını vurguladı.

Açık alkol satışı yapan işletmelerden daha az sayıda masalarının bulunduğunu dile getiren Mehmet Ezerçe, “4 aydır para kazanamıyoruz. Kiralarımız işliyor, çalışmayan dükkanlarımıza 300-600 TL arası elektrik faturası geliyor. Dükkanlarımızın bir an önce açılmasını istiyoruz. Hepimiz mağduruz.” dedi.

 

Malkara’da ve diğer ilçelerdeki meyhanelerin ruhsat tadilatı ile faaliyet kodlarının değiştirildiğini ve işyerlerinin açıldığını dile getiren Ezerçe, “Bizim belediyemiz <ruhsatınızı iptal edip yeniden açın> diyor. Buradaki arkadaşlarımın birçoğu ruhsatlarını iptal ettiği takdirde yeni ruhsat almaları imkansız. Belediyemizden bize yardımcı olmasını ve ruhsat tadilatı yapmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Kapalı dükkana 2 bin 500 TL elektrik faturası geldiğine dikkat çeken Yücel Şapçı da faturaların ödenmemesi durumunda icra takibi başlatılacağı yönde bilgi verildiğine vurgu yaparak, “Kullanmadığımız elektrik faturalarımız için icra takibi başlatacaklarını söylüyorlar. Biz de bankalardan kredi çekip faturalarımızı ödedik. Hem para kazanamıyoruz. Hem de kullanmadığımız elektrik faturalarını ödüyoruz. Bu nasıl bir anlayıştır. Yetkililerden yardım bekliyoruz.” diye konuştu.

Bir araya gelerek mağduriyetlerini dile getiren ve yerel yönetimlerden destek bekleyen esnaf, kapalı oldukları günden beri kendilerini arayıp sormayan ve mağduriyetlerinin giderilmesi için hiçbir girişimde bulunmayan Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası yönetimini de eleştirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ