Reklam
Reklam

MHP İLÇE BAŞKANI İNAN, ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN 83. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ANMA MESAJI YAYIMLADI

MHP İLÇE BAŞKANI İNAN, ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN 83. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ANMA MESAJI YAYIMLADI
  • 09.11.2021
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Keşan İlçe Başkanı  Adnan İnan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

İnan mesajında, şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin                       kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönümünde, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelik türlü entrikaların sergilenmekte olduğu çok zor bir dönemde anıyoruz.

‘Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini’ tüm dünyaya ispat ederek mazlum milletlerin istiklal mücadelelerine örnek olan Atatürk’ü yüzyılın dehası yapan özelliklerinin başında, ‘Kuvvetli öngörüsü’ gelmektedir. Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış ve bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır.

Her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen, zulme, baskıya, dayatmaya, esarete karşı boyun eğmeyen bir politika izlemiş ve tüm dünyanın Türkiye’ye saygıyla ve gıptayla bakmasına neden olmuştur. Atatürk’ün istiklal mücadelesini verdiği zorlu dönemde yaşananlar, Türkiye’yi her taraftan kuşatan düşmanlarıyla, ihanetleriyle, isyanlarıyla ve bunlara karşı verilen mücadelelerle, her Türk vatandaşının çok iyi öğrenmesi ve ibret alması gereken bir dönemdir.

Çünkü Büyük Atatürk’ün de öngördüğü gibi, Türk milletinin; ‘Şahsi menfaatlerini düşmanların siyasi emelleriyle birleştirebilecek gafillerin ihanetleriyle’ her zaman karşılaşması mümkündür. Atatürk; bir yandan asil Türk milletinin kendine olan güvenini ve var olma kararlılığını güçlendirirken; diğer yandan da milletin içine nifak sokan bu gafillerle mücadeleye öncelik vermiştir. O nedenle; ‘Türk milletinin gurur duyduğu, feyiz aldığı değerleri yıpratarak güven duygusunu yok etmek isteyenlerin’ öncelikli hedeflerinden biri de Atatürk olmuştur. Atatürk’ün adını kullanarak kirli işlere bulaşanların ve ilkelerini yanlış yorumlayarak siyaseten nemalanmaya çalışanların vermekte olduğu zarar; maalesef, Atatürk’e açıktan saldırmayı gelenekselleştiren çevrelerin verdiğinden az değildir.

Atatürk; Türk Milleti’nin tarihi ve milli ortak değeridir.

‘Ne Mutlu Türküm Diyene!’ demekle övünen büyük milletimizin ‘Alt kimlik-üst kimlik, mozaik vb.’ kavramlarla zihni bulandırılmaya; sinsice yürütülen psikolojik faaliyetlerle gençlerimize ‘Türklük gururu ve şuuru ile Millet olmanın anlamı’ unutturulmaya çalışılmaktadır. Böylesine bir ortamda, Büyük Türk Milleti; ‘Yeniden bir şahlanışın ve aydınlık bir geleceğe doğru gururla ve güvenle yol almanın’ büyük özlemi içerisindedir. Bu özlemi gerçekleştirmek de büyük Atatürk’ün dediği gibi yine ‘Milletin azim ve iradesiyle mümkün olabilecektir.’

Türk milleti; tarihin her evresinde; kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında; ‘İhanetlere, isyanlara ve her türlü kirli tezgâha rağmen’ kenetlenmeyi ve birlik içerisinde her türlü tehdidi büyük bir kararlılıkla bertaraf etmeyi başarmış bir millettir. Türk milleti, işte bu nedenle, büyük bir millet olarak tarihteki yerini almıştır.

‘Hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyen, en zor anlarda olamaz denilenleri olur hale getiren’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükran duygularıyla anıyorum.

Ruhu Şad, Mekânı Cennet olsun!”

MHP

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ