Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “VATANDAŞ TAŞ MI YİYECEK?”

MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “VATANDAŞ TAŞ MI YİYECEK?”
  • 24.12.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de servisçilerin çok zor durumda olduğuna dikkat çekerek, “Bu esnaf, bu vatandaş ne yapacak, taş mı yiyecek?” diye sordu.

Aylardır servisçilerin kontak çalıştırmadıklarını buna rağmen aylık sabit yüksek giderleri olduğunu ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Az önce Edirne Uzunköprü’den okul servisi çalıştıran bir arkadaşım bana SGK’den gelen bir tebligatı yolladı. ‘On aydır servisler çalışıyor mu; neyi, nasıl ödeyeyim?’ diye soruyor.

Servisçiler beyanname vermek zorunda, KDV, muhtasar, geçici beyanname derken her ay bir sürü para veriyorlar. Bir de araçlarının sigortası var. ‘Okullar açılıyor’ dendi; servisler, eksikse koltuk sigortalarını yaptırdı, araç muayeneleri yapıldı, güzergâh belgeleri için ödeme yapıldı. Sonuçta, on aydır çalışmayan servisçiler 1 lira gelirleri olmadan binlerce lira masraf yaptılar. Şimdi Hükûmet bir de ‘Şu sigorta borcunu öde’ diye tebligat yapıyor.

Borçlu olan servisçiler ya da diğer esnafımız değil AKP’dir. Devlet bugünlerde onlara ödeme yapmak zorundadır. Yıllardır alınan vergilerin, primlerin karşılığını şimdi esnafa vermek zorundadır. Siz hazineyi Moğolların şarkısında olduğu gibi yamyamlara yedirdiniz. Bir şey bırakmadınız diye bu esnaf, bu vatandaş ne yapacak, taş mı yiyecek?”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ