Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ OKAN GAYTANCIOĞLU: “BORÇLAR FAİZSİZ YAPILANDIRILSIN”

MİLLETVEKİLİ OKAN GAYTANCIOĞLU: “BORÇLAR FAİZSİZ YAPILANDIRILSIN”
  • 15.10.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada; çiftçinin, esnafın, öğrencinin borçlarını acil olarak faizsiz yapılandırılmasını istedi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Çiftçi borç içinde, esnaf siftahsız dükkân kapatıyor, işsiz üniversite mezunu gençlerimiz icra takibinde. AKP ‘Yandaşın hangi borcunu silebilirim?’ derdinde, yandaşlarınızın milyarlarca borcunu bir kalemde siliyorsunuz, borçlarını sildiğiniz, devletin tüm kaynaklarını aktardıklarınız sizin gibi tuzu kurular. Yapılması gerekeni yapın, esnafın, çiftçinin, öğrencinin ödeyemediği borcunu faizsiz yapılandırın, 5 müteahhit değil, milyonlar nefes alsın.” dedi.

Vatandaşımızın artık dayanacak gücü kalmadığını vurgulayan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, icra kıskacının tarlaları, dükkânları sarmış olduğunu belirtti.

“Ey AKP, elindeki müteahhit keserini artık bırak! Yorulmadınız mı ülkenin bütün kaynaklarını üç beş kişiye aktarmaya?” diye soran CHP Edirne milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, sözlerini “İşe yarar bir şeyler yapacaksanız çiftçinin, esnafın, öğrencinin borcunu faizsiz erteleyin. Bu insanların daha neyini alacaksınız? Esnaftan, çiftçiden, öğrenciden boğazına yapışarak faiz istemek, elinde ne var ne yoksa almak haramdır, devlete yakışmaz. Acil olarak vatandaşı rahatlatacak önlemler almazsanız ülkedeki yangın artarak sürecek.” diyerek tamamladı.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ