Reklam
Reklam

MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIR’I KEŞAN’DA…

MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIR’I KEŞAN’DA…
  • 10.02.2020
Reklam

Türkiye genelinde öğrencilerinin trafik konusundaki farkındalığını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan ‘Mobil Trafik Eğitim TIR’ı, Keşan’a geldi.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki işbirliği protokolü kapsamında Türkiye’yi dolaşan Mobil Trafik Eğitim TIR’ı, Hersekzade  Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde öğrencilerle buluştu. TIR’ın içindeki mobil sınıfta trafik eğitimi alan öğrenciler, daha sonra özel olarak hazırlanan parkurda akülü araç kullanarak ilk sürücülük deneyimlerini yaşadı. Çocuklarla yakından ilgilenen görevli polis ve jandarma ekipleri, trafik kuralları konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Öğrencilere ayrıca kırmızı renkli düdük hediye edildi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polisler, TIR’ın mobil sınıfında, öğrencileri trafik kuralları hakkında bilgilendirdi.

Öğrenciler, daha sonra özel hazırlanan trafik parkurunda akülü araç kullanarak pratik trafik eğitimi aldı.

Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da eğitim alanında öğrencilerle bir araya geldi.

Eğitimde en çok alkollü araç kullanımının olumsuz etkilerini göstermek amacıyla alkol eğitim gözlüğü ile denge parkuru eğitimleri dikkat çekti. TIR’ın yarın Keşan’dan ayrılacağı kaydedildi.

 

Trafik ışıkları ve yaya geçitlerinde yaptıkları hatalar konusunda uyarılan öğrencilere, trafikte karşılaşabilecekleri tehlikeli durumlar da anlatıldı.

Trafik parkurunda öğrencilere, özellikle kırmızı ışık ve yaya geçitleri konusunda detaylı bilgiler verildi.

Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da eğitim TIR’ını ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi.

Programda, sanal gerçeklik gözlüğü kullanılarak, alkollü bir sürücünün görüş açısının simüle edildiği ve topa bile vurulamadığının deneyimlendiği alanda da eğitim verildi.

TIR’daki eğitimlerin yarın da devam edeceği kaydedildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ