Reklam
Reklam

MÜNAZARA TURNUVASI’NDA ÖĞRENCİLER, “TELEVİZYONLARDAKİ POPÜLER YARIŞMALAR VE DİZİLER” TARTIŞACAK

MÜNAZARA TURNUVASI’NDA ÖĞRENCİLER, “TELEVİZYONLARDAKİ POPÜLER YARIŞMALAR VE DİZİLER” TARTIŞACAK
  • 15.11.2019
Reklam

Keşan FM, kesanonline ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen “Liseler Arası Münazara Turnuvası”nda yarın, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesinin münazara takımları karşılaşacak.

Eleme usulü gerçekleştirilen turnuvaya; Keşan Fen Lisesi, Batı Koleji, Doğru Cevap Koleji, Final Akademi Okulları, Keşan Anadolu Lisesi, Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, bir danışman öğretmenleri ve 3’er kişiden oluşan ekipleri ile katılacak.

Öğrenciler her hafta farklı bir konuyu ele alıyor ve argümanlarının da desteği ile savundukları fikirler için mücadele ediyor. Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Keşan Uğur Anadolu Lisesi münazara takımlarının karşı karşıya geleceği bugünkü müsabakada konu, “Televizyonlardaki popüler yarışmalar ve diziler toplumu olumsuz etkiler” olacak.

Keşan FM ve kesanonline.com’da, saat 14.00’te başlayan ve ortak yayınlanan turnuvada geçen hafta Keşan Anadolu Lisesi ve Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, “Okullarda tek tip kıyafet uygulanmalıdır” konusunu tartışmış, “Uygulanmamalıdır” tezini savunan Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, jürinin değerlendirmesi sonucu haftanın galibi ilan edilmişti.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Anıl Çakır’ın sunduğu Münazara Turnuvası’nın Jüri Heyeti’nde; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Harun Büker, Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İbrahim Onaran ile Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Onur Balcı görev alıyor.

Keşan FM’den yapılan açıklamada; okulların 15 Kasım 2019’da tatile girmeleri nedeniyle 1 hafta ara verileceği belirtilen Münazara Turnuvası, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü yarı finalin ilk maçı ile devam edecek.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ