Reklam
Reklam

MUSTAFA HELVACIOĞLU: “736 DAİRENİN KAPISINA KADAR DOĞALGAZ GETİRİYORUZ”

MUSTAFA HELVACIOĞLU: “736 DAİRENİN KAPISINA KADAR DOĞALGAZ GETİRİYORUZ”
  • 21.12.2023
Reklam

Keşan’da uzun yıllardır devam eden ısınma ve hava kirliliği sorunu çözümüne önemli bir adım atıldı.

700 Evler TOKİ Konutları’nda yaşayan 736 hane için doğalgaz müjdesi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızdan aldığımız hibe ile yıllardır kanayan yaraya çözüm buluyoruz.” dedi.

Keşan 700 Evler TOKİ Konutları Isınma Sistemi Ana Kolon Tesisatı Yapım İşi ihalesi, bugün yapıldı.

Saat 10.00’da başlayan ve Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır ve komisyon üyelerinin katıldığı ihaleyi, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ile Çevre Kontrol ve Koruma Müdürü Arzu Kirezli de takip etti.

Sözlerine 2023 yılının son ihalesinin yapıldığını söyleyerek başlayan Başkan Helvacıoğlu, “Şimdiye kadar şeffaf bir şekilde 41 ihaleyi geride bıraktık ve 42. İhaleyi yapmak için de komisyonumuzla birlikte toplandık. Artık biliyorsunuz ki ihaleler dijital ortamda yapılıyor. Herkes dosyasını sayfaya giriyor, biz de buradan kontrollerimizi sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında yıllardır çözülemeyen bir sorunu ortadan kaldırmak adına önemli bir adım atıldığına işaret eden Mustafa Helvacıoğlu şöyle konuştu: “700 Evler TOKİ Konutları’na doğalgaz sistemi getirmek üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan aldığımız hibe ile ihalemizi gerçekleştiriyoruz. Orada doğalgaz yoktu, kalorifer sistemi vardı. Eskimiş ve deforme olmuş sistemimiz çalışmadığından biz de bakanlığımıza ‘Bir sorunumuz var, bu sorunu çözmemiz lazım. Hava kirliliği yaratıyor’ dedik. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz kanalıyla 700 Evler TOKİ’ye Ankara’dan bir müjde getirdik. Cumhurbaşkanlığımız talimatıyla, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız, vekillerimizin, il ve ilçe teşkilatlarımızın da gayretleriyle yıllardır kanayan yarayı çözmüş olduk. Bölgede bulunan 736 dairemizin kapısına kadar doğalgaz tesisatını getiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. İhalemizi saat 10.00 itibarıyla tüm Türkiye’nin huzurunda şeffaf belediyecilik anlayışımız çerçevesinde açtık. Komisyonumuz, ihaleye katılan firmalarımızı değerlendirecek ve nihai karara varacak. İnşallah 90 günde 700 Evler TOKİ Konutlarımızın daire kapısına kadar ana kolon tesisatımızı çekmiş olacağız.”

Helvacıoğlu’nun sözlerinin ardından ihale hakkında bilgi veren Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır ise ihalenin sanal ortamda ilgililere sunulduğunu ifade ederek, “2023-1394940 ihale kayıt numaralı Keşan 700 Evler TOKİ Konutları Isınma Sistemi Ana Kolon Tesisatı Yapım İşi ihalesini, ihale komisyonumuz huzurunda elektronik bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İhalemizin yaklaşık maliyeti 3 milyon 294 bin 80 TL’dir. Şimdiye kadar iki isteklimiz katıldı. İlerleyen günlerde de ihale süreci devam edecek.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ