Reklam
Reklam

MUSTAFA KEMAL PAŞA’NIN ‘9. GELENEKSEL AŞURE GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

MUSTAFA KEMAL PAŞA’NIN ‘9. GELENEKSEL AŞURE GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ YAPILDI
  • 13.09.2019
Reklam

Mustafa Kemal Paşa Muhtarlığı ve Kadın Çalışma Grubunun ortaklaşa düzenlediği ‘Aşure Günü’ etkinliği bugün gerçekleştirildi.

Geleneksel hale gelen bu yıl 9.su yapılan etkinliğe; CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, Keşan İlçe Jandarma Komutan Ahmet Barış Ulucanlı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarlığı önünde yapılan ve saat 12.00’de başlayan etkinlikte duayı Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, kendilerini yalnız bırakmayan ve davetlerine icabet eden tüm konuklara teşekkür ederken, bu etkinliği gerçekleştirmelerinde maddi ve manevi desteği esirgemeyenlere de teşekkür etti.

Kalfalar, verilen desteklerle aşureyi, 30 kilo buğday ve 15’er kiloluk diğer iç malzemelerle birlikte 5 bin TL maliyetle hazırladıklarını da belirtti.

Daha sonra mikrofona gelen Kadın Çalışma Grubu Başkanı Hatice Öcal da, emeğe geçen çalışma gurubu arkadaşlarına ve mahalle muhtarlığına başta olmak üzere, tüm destek verenlere de teşekkürlerini ileterek, birlikte daha nice aşure etkinliği düzenlenmesi temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından aşureler konuklara ikram edildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ