Reklam
Reklam

NALBANTOĞLU: “KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ 2.500 TL OLMALI”

NALBANTOĞLU: “KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ 2.500 TL OLMALI”
  • 23.05.2022
Reklam

Demokratik Sol Parti (DSP) Edirne İl Başkanı Yusuf Erdem Nalbantoğlu, emeklilere verilen 1.100 TL’lik bayram ikramiyesinin değerinin enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında azaldığını belirterek, milyonlarca emeklinin Kurban Bayramı’nda ikramiye müjdesi beklediğini ve Kurban Bayramı ikramiyesinin 2.500 TL olması gerektiğini söyledi.

“2.500 TL VERİN Kİ KURBAN KESEBİLSİNLER”

Emeklilerin 2018 yılında 1.000 TL’lik ikramiyeyle birçok ihtiyacını giderdiğini ifade eden Yusuf Nalbantoğlu, “O dönem 1.000 TL’lik ikramiyeyle emeklilerimiz, kurbanını aldığı gibi torunlarına harçlık da verebiliyordu. Bugün 1.100 TL olan ikramiyeyle emeklilerimizin bunları yapması mümkün değil. Vatandaşlar bu kurban bayramında kurban kesmesi çok zor gözüküyor. Demokratik Sol Parti olarak kurban bayramı  ikramiyesinin en az 2.500 TL olması gerekiyor. 2.500 TL olması halinde emekli vatandaşlarımız kurban kesebilir.” dedi.

“MÜJDELERİ KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ VERİN”

Ramazan Bayramını vatandaşlarımız mutsuz geçirdiğini dile getiren Nalbantoğlu, “Kurban Bayramı’na 1.5 ay kala hükümetimiz yurttaşlarımıza müjde vermesini bekliyoruz. Çarşıda pazarda, torbasını ve filesini doldurmak istiyor. Pazarda DSP olarak gezdiğimizde üzülüyoruz. Bülent Ecevit’in iktidarı döneminde yurttaşlarımız bu kadar zorda olmadı.” şeklinde konuştu.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ