Reklam
Reklam

NERMİN ARHATIR, CHP KEŞAN İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

NERMİN ARHATIR, CHP KEŞAN İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  • 19.02.2020
Reklam

Nermin Arhatır, bugün, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adaylıını açıkldı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde düzenlenen adaylık açıklaması, saat 14.00’de başladı.

Toplantıya, Arhatır’ın yanı sıra; CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nasip Çakır, kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Çakır, “Kadın Kolları Başkanlığı seçimlerimiz, 27 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Bayrağı teslim etmenin son haftasına girdik. Bugünde, Nermin Arhatır arkadaşımız adaylığını açıklayacak. Kendisine başarı diliyorum.” dedi.

Toplantıda, daha sonra Nermin Arhatır söz aldı.

ÖZGEÇMİŞİ…

Özgeçmişiyle ilgili bilgi vererek sözlerine başlayan Arhatır, şunları söyledi: “Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi Keşan Kadın Kolları Başkanlığına adaylığımı açıklamak için toplanmış bulunuyoruz. Ben Nermin Arhatır, 1962 Keşan doğumlu, evli ve 2 çocuk annesiyim. Cumhuriyet Halk Partisi ahlaki ve kültürüyle yetişmiş, yine Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeliği, başkanvekilliği yapmış bir babanın kızıyım. Aslında ben de ailem gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir evladıyım. İstanbul Kız Lisesi mezunu olarak, partimizin de temeli olan Mustafa Kemal Atatürk‘ün kurduğu Yardım Sevenler Derneği’nde 20 yıl aktif olarak çalışarak 2 dönem başkanlık yaptım. İnsanlara dokunmamı sağlayan ve çok severek üstlendiğim bu görevden talip olduğum kadın kolları başkanlığı süresince zamanımın tamamını ayırarak farkındalık yaratacak bir verim ile çalışabilmek adına istifa ettim. Zira aday olduğumuz bu görev sizlerin de bildiği gibi boş zamanlarımızı ayırarak yeterli olabileceğimiz bir görev değildir. Sözü uzatmadan umut, mutluluk ve heyecan duyarak çıktığım bu yolda ki düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.”

“ORTAK AKILLA, ORTAK DÜŞÜNCE ÜRETEREK YOL ALACAĞIZ”

Nermin Arhatır, sözlerine şöyle devam etti: “Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Sırtını kurtuluşumuz ve kuruluşumuzun o görkemli iradesine yaslayıp, yüzünü solun evrensel değerlerine dönüp, ülkemizin özgür ve varsıl geleceğe taşıyacak olan kurumsallık da kadrolar da biziz. Her türlü ayrışmadan uzak, kimlikleri yadsımayan, eşit yurttaşlık temelinde birlikte yaşam arzusu üzerinde kurulmuş ortak geleceğimizi inşa edecek olan biz, kadınlarız. Biz kazanacağız, cumhuriyet kazanacak, demokrasi ve adalet kazanacak. Demokrasiye olan inancım ve ülkemiz de yaşanan eğitim, adalet, ekonomi, sağlık ve özgürlükler alanında, yani her alanda yaşanan sorunların aşılmasın da kadın gücüne, kadın diline, kadın hassasiyetine inanıyorum. Partimizin ilkelerinden asla taviz vermeden inançlarımız doğrultusunda kadınlarımıza ve gençlerimize de aynı heyecanı vererek, fark yaratıp ezber bozacağımızı düşünüyorum. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları örgütün yan kolu değil, gerçek güçleri ve can damarıdır. Kadın Kolları Başkanlığı ve yönetiminde yer alacak arkadaşlarımızı parti içi sorumluluğum gereği ortak akılla, ortak düşünce üreterek yol alacağız. Yönetimde görev alacak arkadaşlarımız örgütün içinden gelen, ekip ve takım uyumuna özen gösteren, attığı her adımın, söylediği her sözün yaşam tarzının ve davranışlarının sadece kendisini bağlamadığının bilincinde, söylem ve eylemleri birbiri ile örtüşecek, doğru iletişimler kurabilecek donanıma sahip kişilerden oluşacaktır.”

“BİZ BİRLİKTE ÇOK GÜZELİZ”

Artahır, sözlerini şöyle tamamladı: “Ülkemizin ve kadınlarımızın içinde bulunduğu şartları kabul etmemiz mümkün değildir. Toplumun yarısını oluşturan bizler gerçek gücümüzü yaratmak ve göstermek zorundayız. Keşan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak, sınırlarımız içindeki tüm cinslerimize ulaşmayı hedefleyerek gereken çalışmayı yapmak zorundayız. Bu güne kadar yaşanan eksiklik ve aksaklıklar iyi değerlendirilmeli ve gereken dersleri çıkararak hareket etmeliyiz. Bizler eşit, sosyal ve siyasal hakları mücadele ederek kazanmadıkça, gerçek gücümüzü göstermedikçe, ülkemizde ve dünyada barış ve demokrasi gerçekleşmez. Bu gün yaşadığımız bu toplantımızın, insanlık ve demokrasi için çıkacağımız uzun yolun ilk adımı olmasını diliyorum. El ele, kol kola, omuz omuza düşündüğümüzü söylemekten, düşünmekten korkmadan, ötekileştirilmeden ve ötekileştirmeden çalışmalıyız. Biz kadınlar Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partinin adayı olarak yola çıkıyoruz. Partinin ilkelerini, tüzüğünü, programını ve yönetmeliğini içselleştirmeye bu anlayışla yola çıkacağımıza tüm kadın, erkek ve gençlerimize bunları anlatacağımıza söz veriyoruz. Eğer ekibimle beraber göreve gelirsek, ilk amacımız partimizdeki tüm kırgınlıklara ve küskünlüklere son vererek barış sağlamak olacaktır. Ben değil, biz olacağımız bir örgüt yapısıyla birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, partimizi yerel ve genel seçimlerde iktidar yapmak ve Keşan Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dikmek önceliğimiz olacaktır. Yine de her şeyden önce bilmeliyiz ki, biz birlikte çok güzeliz. Kadın gücünün dışa vurumu olan mor rengin çoğalarak gökkuşağı olacağı seçimimiz hayırlı olsun.”

Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ