Reklam
Reklam

“ÖNCE SAĞLIK SONRA EKMEK PARASI”

“ÖNCE SAĞLIK SONRA EKMEK PARASI”
  • 03.09.2021
Reklam

Keşan Sebze Bakkallar ve Manavlar Esnaf Odası Başkan Vekili Mustafa Çakır, okulların açılmasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında “Önce sağlık sonra ekmek parası… Ders zili hiç susmasın, kepenkler kapanmasın.” dedi.

Çakır, açıklamasında, “Pandemi nedeniyle bir yılı aşkın bir zamandır, yüzyüze eğime kapalı olan okulların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeniden açılacak olması esnafı umutlandırdı. Eğitime uzun bir süre ara verilmesi nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçiren esnafımız işlerin yeniden başlayacak olmasından ötürü büyük mutluluk yaşıyorlar.” dedi.

“OKUL ÇEVRELERİNDE SEYYAR SATIŞ YAPILMASINA İZİN VERİLMEMESİ GEREKİYOR”

Okul alışverişleri sayesinde yerel esnafın rahat bir nefes aldığını belirten Mustafa Çakır, şöyle devam etti: “Kırtasiye ve kıyafet  gibi ürünlerin satışı hareketlilik getirdi. Zincir marketlerden çok yerel esnafı tercih eden duyarlı halkımıza teşekkür ediyoruz. Şimdi daha dikkat edilecek bir hususta okul çevrelerinde seyyar satış yapılmasına izin verilmemesi gerekiyor  aileler  çocuklarına okula getirip götürürken gerekli  kontrollerini yapmalı ve okul yöneticilerine söylemeliler. En güvenilir okul kantinleridir sağlık açısından buna dikkat edilmeli, çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Okulların açılması ve ders zilinin çalmasıyla aşının ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Tek güven noktamız aşıdır. El birliği ile sağlığımız için kollarımızı sıvamalı aşımızı olmalıyız. Veliler aşılarını  tamamlayarak ilk sınavını vermelidirler. Kısaca okula ilk adım esnaftan geçer diyoruz.”

“ELEKTRİK FATURALARI ESNAFIMIZIN BOYNUNU BÜKMEKTEDİR”

Açıklamasında, elektriğe yapılan zammı da eleştiren Çakır, açıklamasını şöyle tamamladı: “Elektriğe yapılan zam nedeniyle şikayetler var. Zamlar ile birlikte faturalar çok yüksek seviyede gelmeye başladı. Elektrik faturaları esnafımızın boynunu ve belini bükmektedir. Zorda kalan esnafımız kış mevsiminde rahatlaması için elektrik ve doğal gaz faturalarında indirim yapılmasını bekliyoruz. Önce sağlık sonra da ekmek parası için olayın ciddiyetini daha iyi idrak etmek için herkesin elini taşın altına koyması gerek. Esnaf yeni bir virüs dalgası ile karşılaşmak istemiyor. Artık rahat bir nefes almak istiyor. Ders zili hiç susmasın diyerek esnafın kapısı hiç kapanmasın. Sağlık, sevgi dolu günler bizim olsun. Birlikte başaracağız. Doğru adımlar bize başarıyı getirecektir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ