Reklam
Reklam

ÖNCE UYARI SON ÇARE CEZA!

ÖNCE UYARI SON ÇARE CEZA!
  • 12.09.2019
Reklam

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, yaptığı yazılı bir açıklama ile zabıtanın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“KANUNUN VERDİĞİ YETKİLERİ KULLANIYORUZ”

Yılmaz, “Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak Belediye sınırları içerisinde ilçemizin düzenini, halkımızın huzurunu ve sağlığını korumak amacıyla, kanun tüzük ve yönetmeliklerde Belediye Zabıtasınca yerine getirileceği belirtilen görevleri yapmak ve bu görevleri yerine getirirken Kanunun verdiği yetkileri kullanmaktayız.” dedi.

“DENETİM VE KONTROLLERDE KABAHATLAR KANUNU İLE KEŞAN BELEDİYESİ ZABITA EMİR VE YASAKLAR YÖNETMELİĞİ’Nİ UYGULUYORUZ”

Gökhan Yılmaz, “Bu nedenle İlçemiz içerisinde ve bağlı olan mücavir alanlarda yapmış olduğumuz denetim ve kontroller esnasında, 5393 sayılı Belediye Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve Keşan Belediyesi Zabıta Emir ve Yasaklar Yönetmeliği kapsamında tespit tutanağı ve idari yaptırım tutanağı düzenleyerek idari para cezası uygulamaktayız.” şeklinde konuştu.

“EN SON ÇARE CEZA OLUYOR”

Düzenlenen idari para cezalarını uygulamadan önce gerekli ikaz ve uyarılar yapıldığını da kaydeden Yılmaz, “En son çare olarak cezai işlem uygulanmaktadır. Amacımız ceza yazmak değil, kamu düzenini sağlamaktır. Yapılan her ihlal birden fazla kişiyi olumsuz etkilemektedir.” diye konuştu.

“VATANDAŞIMIZ UYARILARI DİKKATE ALSINLAR”

Gökhan Yılmaz, şunları ifade etti: “Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için memurların yapmış oldukları uyarıları dikkate almalarını, özellikle yaya geçidi, yaya kaldırımı, engelli park yerleri ile şehir içi toplu taşıma araçlarının indirme-bindirme duraklarına yapılan işgaller konusunda vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu bağlamda denetim ve kontrollerimiz düzenli olarak devam edeceğinden dolayı vatandaşlarımızdan konuya hassasiyet göstermelerini, kurallara uyarak yardımcı olmalarını önemle rica ederiz.”

“OKUL BÖLGELERİNDE DİKKATLİ OLALIM”

Yılmaz, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Ayrıca 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ile beraber okul bölgelerinde öğrenci yoğunluğu yaşanmakta, sürücülerin özellikle okul bölgelerinde dikkatli olmalarını, geçiş önceliğinin yayalarda olduğunu hatırlatmak isterim.”

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ